Jump to content

A4 - челно стъкло


Hadzhi

Recommended Posts

Ще Ви представя на кратко проблема, който имах в края на миналата година (спестявам предисторията на случая). Искам да разбера къде е истината - ако някой може да сподели?

Два пъти сменях челно стъкло, в два различни сервиза (по "каско" естествено). И двете стъкла се оказаха с видимо по-малки размери от предишното, както и от оригиналните, които съм виждал. Разминаването се състои в следното. С около 1,5-2,5 мм не се покрива от страничните гумени уплътнения - по височина, т.е. от край до край остава една тясна фуга от двете страни на стъклото :wall: Още повече, в горния си край (вече към тавана на колата) стъклото допълнително се стеснява от двете страни (трапецовидно), в следствие на което въпросните фуги се разширяват в горните два ъгъла :bia: , като в крайната си точка достигат почти 5 мм!!! Единият от сервизите е авторитетен, ползвал съм го два пъти преди и винаги съм бил доволен, затова и вторият път отидох при тях, но уви!

Иначе няма течове, добре е залепено, но ме дразни :hilezh:

Та въпроса ми е, нормално ли е това или и двата пъти са ми слагали кофти стъкло или пък уплътненията ми са се свили от времето :hilezh: и затова не покриват стъклото, както трябва?

Давайте акъл колеги :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, сега видях, че съм ги кръстил "гумени уплътнения" :hilezh:

Мислех за такъв вариант - да мръдна малко навътре (една към друга) двете странични лайсни по някакъв начин. Ама затова ще трябва да разбазикам металните хулейчета отдолу - дето са нитосани, но пак няма да мога да покрия в горните краища, където стъклото се стеснява :hilezh:

Честно, ако само на мене се е случвало, то съм егати каръка - две несразмерни стъкла подред :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега смених и аз две стъкла миналата година но с такъв проблем не съм се сблъсквал, какви са ти стъклата, да не са ти пробутали некой злобен ментак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на там отиват нещата :hilezh: Като гледам, никой не е имал такъв проблем - значи 2 пъти подред ми слагат някакви гадни ментаци.

Странното е, че второто стъкло ми го сложиха в "Кобра" :flipoff: То от тях - по-добри не знам!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията колеги :)

Без малко да се реша за трети път да го сменям с подобно неоригинално стъкло. В този случай явно трябва да разчиташ на невероятен късмет!

Мерси още веднъж на отзовалите се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега смених и аз две стъкла миналата година но с такъв проблем не съм се сблъсквал, какви са ти стъклата, да не са ти пробутали некой злобен ментак

Мда, и моето там е сменено(заради застрахователя :hilezh: )...със същия проблем...замаскиран с малко черен силикон. :hilezh:

Освен това съм забелязал, че новото стъкло се изпотява много по-лесно и дори да не е изпотено, насрещните светлини заслепяват доста по-осезаемо... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два допълнителни въпроса:

1) Има ли начин (изобщо) по линия на каското да ти сменят стъклото с оригинално?

2) Ако някой е сменял с неоригинално и всичко е паснало добре, нека да сподели каква марка, къде и т.н., не мога да изкарам от джоба 600 - 800 лв за ново, а бих искал да реша по някакъв начин този проблем???

Два допълнителни въпроса:

1) Има ли начин (изобщо) по линия на каското да ти сменят стъклото с оригинално?

2) Ако някой е сменял с неоригинално и всичко е паснало добре, нека да сподели каква марка, къде и т.н., не мога да изкарам от джоба 600 - 800 лв за ново, а бих искал да реша по някакъв начин този проблем???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Във Владиславово, срещу магазин за мебели "Домино". Мой приятел сменя там стъклото. Стои като оригиналното, за разлика от моето, сменяно в "Кобра"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако каското ти е валутно като моето, при щета си отиваш при застрахователя, в моя случай Булинс описват щетата и с тяхно писмо си отиваш в който и да е сервис и ти се сменя с оригинално, като разноските се изплащат от Булинс на 100%. За мен валутното каско е най добрия вариан. Само в оригинални сервизи си ходиш и не плащаш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай на Falkon на него верно предните стъкла са му оригинални и са перфектни - от лично впечатление говоря. Той да ти каже как стана при него щото и двата пъти беше каско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...