Jump to content

A4 къде да търся модула за алармата и дистанционното заключване.


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Изчетох всички теми във форума относно подобни проблеми, но никоя не дискутираше точно този проблем.

Случвало ли ви се е да се прецака заводската аларма. Бушона си е ок, централното от ключалката си работи, но с дистанционното не ще. Не е от синхронизацията на дистанционното, не е и от бушона. Всъщност всички бушони са наред.

Батериите на ключа са ок, пробвах всички синхронизации които бяха описани но пак не ще, просто няма ток към алармата, издава го това че в багажника плафоните също нямат ток,на а4 б6 централното и светлината в багажника са на един бушон-38.

Не знам вече къде да търся проблема.

Къде се намира модула за алармата и дистанционното заключване при а4 б6 седан?

Ще ходи на майстор, но ми се иска все пак аз да се опитам да се справя с проблема.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата на заводската се намира в комфорт модула,а той се намира под шофьорската седалка като дигнеш мокета в пластмасова кутия.Само някой комфорти подържат заводска аларма,зависи от последните 2 букви след цифрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Има си заводска по принцип,със сигурност, стигнах до комфорт модула под мокета на седалката, но като отворя голямата кутия, вътре самия самия модул е капсулован.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ти е алармата,виж и сирената да не е умряла.Тя се намира в багажника под задните кори отляво мисля че беше.Някъде под стоповете се пада .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем в сирената се съмнявам да деактивира цялата система за да не се заключва с дистанционно, че даже и багажника да не свети. Възможно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула не е капсулован .Разгледай го внимателно и ще видиш откъм буксите има щипки където се отваря.Аз днес отварях моя поради други причини.Твоят  с какъв парт номер е?Преди всичко функционираше ли нормално или така си я купил колата.Ако е купена така,според мен е сменян модула и не е кодиран за ключа а може и изобщо да не поддържа аларма .

Редактирано от di4evv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може модула като е сменян да не е кодиран правилно. Функциите на комфорт модула се активират в зависимост от кодировката.

 

http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/remotewindows.html  - Това е наръчник за вдигане и сваляне на стъклата с дистанционното, но процедурата за алармата е същатата. 

 

В стъпка 6 трябва внимателно да избереш екстрите, които колата ти има и "Activate Alarm System".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се връщам от сервиза, отворихме пак комфорт модула и какво да видим, сменян е с такъв от А6-тица.

А от оригиналния ни следа, как да се разбере какъв е парт номера на оригиналния, за да се сложи такъв. Явно този от а6-тицата не върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза не ти ли казаха, по номера на модула че.. Не е от А6 а от А4 Б6 :) получих снимка на твоя модул преди 1 час :) Най вероятно хората от моргата са искали да напишат Б6

Редактирано от Rosen9449
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза не ти ли казаха, по номера на модула че.. Не е от А6 а от А4 Б6 :) получих снимка на твоя модул преди 1 час :) Най вероятно хората от моргата са искали да напишат Б6

Да да, май казаха така , точно така казаха всъщност. хаха къде се срещаме хаха.

Дано да стане , малко нещо е но така дразни като не работи... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...