Jump to content

Как мога да свържа телефона към навигацията?


DenisTomov

Recommended Posts

Привет!

Автомобилът ми е AUDI A4 (2006) i много бих бил благодарен, ако някой ме насочи как да свързвам телефона(iPhone 6) към навигацията, която имам. Ходих на едно място където ми казаха, че няма как да се изкара кабел, само с SD ili DVD, което някак ме съмнява. Другото, което имам като въпрос е откъде мога да намеря диск за навигацията си?
 

Благодаря, предварително!
 

IMG_1154.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще правиш като го свържеш? Ще говориш, ще ползваш нет, ще гледаш ТВ, ще слушаш музика...

Явно искаш аудио вход - аукс, е обоснови се поне де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-чистото решение е да си инсталираш един айФоун адаптер. Само че ако решиш да минеш на Андроид или пък ако Апъл реши да смени интерфайса, може да не работи с най-новия телефон в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересно.може да се инсталира аукс така ли?

ПС..за да не отварям нова тема извинявам се че ще попитам тук...някаква идея каква тонколона да сложа отзад на буфера?и колко сантиметра е?защото мойта оригиналната се е скъсала ввече.

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, по начало този вид адаптери имулират CD чейнджър. По този начин всеки плей-лист в телефона се вижда като отделно CD. Имаш доста добра интеграция с РНСа, сменяш си песни от волана и т.н.

 

Мисля че фирмата Денсион (http://www.dension.com/) беше първата която ги направи за VAG автомобилите още преди около 10 години. (Тогава още нямаше iPhone, само iPod, но широката букса на Апъл беше същата, и си остана чак до iPhone 5.) Тогава тези адаптери бяха страшно скъпи. Сега са доста евтини.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може разбира се, това е най-простия и евтин вариант. Но тогава трябва да контролираш песните от телефона. Но специално за хора с iPhone се пропоръчва нещо много по-добре интегрирано защото това са хора които държат на визия и на елегантност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.05.2016 г. at 17:54, bukake написа:

Това е интересно.може да се инсталира аукс така ли?

ПС..за да не отварям нова тема извинявам се че ще попитам тук...някаква идея каква тонколона да сложа отзад на буфера?и колко сантиметра е?защото мойта оригиналната се е скъсала ввече.

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

На всички може, но е около 200-250лв. Това е по скъпо решение, но ползваш управление от волан както и дисплея за информация коч песен е.

Ако искаш просто аукс да го ползвах както усилвател и да чуваш звука от усилен през колоните, то може да се изведе аукс от друго място и ще е в пъти по-евтино.

За суб бас говорител, аз бих дал съвет да се ремонтира старият, тъй като той е съобразен с доста изискания като импеданс, чувствителност и работен обем. Ако сложиш друг, няма да звучи изобщо близко до този, освен ако не е някой супер подбран.

С кой модел точно система и с кой суб си.

На 14.05.2016 г. at 22:55, DenisTomov написа:

Извинявам се, ами искам да я ползвам да слушам музика от телефона най-вече.

Може да се изкара, по описаните два метода, от мен към предния колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз си направих CD-Changer емулатор с Ардуино. Моето радио е Concert II и няма стандартен AUX вход.Става и за IPhone и за Андроид телефон, като мисля(не съм пробвал), че може да управлява и показва песните на IPod. Звукът е страхотен, но е с около 30% по-слаб, отколкото на радиото.2016-08-04%2015.45.09.jpg.

Редактирано от Leon74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяло ардуино за един амулатор?!

Момент защо казваш че става за айфон и андроид? Ти реално нали само си отворил вход за АУКС аналогов?

Искаш да кажеш, че ползваш ардуиното като гром?

Четеш през УСБ (тоест трябва да може и флашка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адруино може не само да активира CDC, но и да управлява устройствата, чрез команди от фабричното радио. Не знам до къде стигна проектът, но последно като му хвърлих поглед работиха по изписването на имената на песните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че може но не каза той като какво го ползва.

Аз съм още доста не наясно с ардуино, тъй като за мене ми се струва доста ограничено като възможности според това което съм прочел и видял за него.

Може да е било според мен полезно, преди 10г.

В момента има измислени специализирани контролери които предоставят в пъти по-добри функции.

Може би това е добро, за любителски цели и с цел лесно обучение.

Интересно ми беше дали го ползва за дата команди, дали само откопчване и управление, или и за АДК? Понеже до колкото знам, на това радио сигнала от чейнджира аудиота си е аналогов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го ползвам само като емулатор на CD-Changer. Не мога да му ползвам всички функции, защото телефонът ми е Андроид и съм извел звука през изхода за слушалките, но ако се включи IPod сигурно ще чете и песните. Освен това като себестойност е направо без пари. Не искам да сменям хубавото си радио, така че алтернативата ми е или $60 до $120 за фабрично устройство - емулатор, или това, което върши същата работа за 10 пъти по-малко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...