Jump to content

Задна броня А3 8П фейслифт S line-удар отзад


joro09

Recommended Posts

След като миналата седмица ми удариха колата отзад(автомобил форд фокус е спрял в аудито на кръстовище с около 40км).На пръв поглед изглеждаше че с ремонт ще се оправи,но след извършен допълнителен оглед мнението на сервиза и застрахователя е че бронята нестава за ремонт-държачите и основата са начупени,алуминиевата греда накривена.С виновния попълнихме двустранно констативен протокол,с който аз направо отидох там където имам каско,а те ще се оправят помежду си.В понеделник чакам одобрение за нова броня,намерили са тайванска за 485лв,оригиналната в ауди е 870(след отстъпката ми я дават за 740),спойлера и в двата случая е оригинален  278(240).Някой ползвал ли е алтернативни части и дали ще има голяма разлика и проблеми с напасването?При S-line разликата само в дифузьора(спойлера) ли е?Ако намеря втора употреба също е по добър варинат от тайванска,но засега не откривам.

20160601_184445.jpg

20160601_205245.jpg

20160601_184438.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата беше моя, щях да си я отремонтирам с оригинални части, ако ще а са втора употреба (разбира се тр да са перфектни, пък ще си я боядисаш в твоя цвят после). Алтернативата е 1:1 само на външен вид. Не дай Боже да ти се случи отново същото нещастие, тогава Форда ще е в багажното отделение.
Успех.

edit: Казвам ти го от опит. На мен по идентичен начин ми счупиха задната броня (само облицовката). Намерих си оригинална, врора ръка, но с абсолютно същия код на боята. Има леки забележки (драскотини по боята), но ще си я боядисам по-натам заедно с предната.

Редактирано от Rotkod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като я гледам на тази броня нищо и няма.Намери си само държачите,гредата и стиропора ако има. Пгледнете и гърнетата на подемник ако не сте го направили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държачите поне при 3 вратката бяха по 4 и 50 оригинални в Порше.

Дори и да се наложи смяна на гредата поне от тези снимки въобще не ми изглежда самата броня да е за смяна.

Да хвърлиш такава броня и да сложиш Тайванска...

Или я ремонтирай или търси втора употреба оригинална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята броня е като на 1 и 3 снимки.Ако намеря модел като на останалите-4 5 6 7 8- дали са съвместими с добавъка-спойлера като моя който е отдолу?

Ако ми изпадне броня комплект с датчици за парктроник ще я взема.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мен ме интересува дали бронята е една и съща за различните добавки-с този ще се промени визията на колата,мисля че с оригиналния си е най-добре!

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...