Jump to content

Въпрос за скорости АКТ (Ауди б3 quattro)


Recommended Posts

Здравейте колеги,
нуждая се от малко помощ/съвет/акъл относно един въпрос.
Първо целта на упражнението:
разполагам с ауди 80 б3 quattro, със скоростна кутия AKT. Имам желание въпросното ауди да стане дизел, но съм спънат от късата кутия(final ratio 4.56:1)
Имам налична и АКМ кутия която си е прилично дълга, но би ли било добра идея(ако е възможно де) да се насади нейния диф + 5та предавка?(Вероятно говоря глупости :D) За задния диф е ясно, че трябва да се търси от 5 цилиндров мотор.
Какви са ми опциите за "удъкжаване" на предавките за съответната платформа (скорости+диф)?
Само да спомена, че целта като цяло не е силов тунинг или някаква спортна насока.
Благодаря предварително! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти предавателно число 3,89 на главното предаване.При В3 на ниското пр.ч на дифа е 4,11.Погледни трансмисия от 7А ще ти свърши ли работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Када на кутията на 7А е АКU.

В момента на 7А -то съм с кутия АКТ.Разликата между двете кутии е следната: първите 3 предавки и на двета са еднакви - дифивете са различни 4.11 на АКU и 4.55 наАКТ,четвърта и пата на АКТ са по дълги от на AKU но с разликата в дифовете са почти еднакви.С АКТ съм с няма и 300 повече от AKU на 5 та предавка при една и съща скорост.Тия три по къси скорости правят ускорението по динамично и май не мисля да слагам оригиналната кутия въпреки че я ремонтирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, адаш, благодаря за включването.
Токно четох тази тема и щях да ти пращам лично :D
В твоя коментар по нея си питал за 5-та от АКМ, реализира ли го това, защото и на мен ми е налична и мисля да я жертвам за донор?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да експериментирам с нея кутия защото продадох колата.Не помня какъв и беше кода но беше по къса и от АКТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...