Jump to content

проблем с температурата достига 100градуса


marian

Recommended Posts

проблем с температурата стига 100градуса задържа на тази точка после спада на 90 известно време и пак на 100. извън градско пак го прави. маркучите не са твърди. има обикновенна газова уредба охладителната течност не мирише на газ. Ходих на сервиз казаха ми че проблема ми е в виското смених перката но проблема си остана. водната помпа е на една година. На 51канал на климароника ми показва 82. на 100гадуса нормално ли е да се включи и перката на климатика? къде да тъеся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди при газаджиите да ти монтират изпарителя паралелно на охладителната система.

Ако е монтиран последователно, може да се явява като ограничител на дебита на охлаждаща течност и за това загрява повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уреда ли гледаш на таблото или с ваг е на 100 градуса. Ако е с ваг не е проблем, но на уреда в таблото трябва да е на 90. Градско и на място температурата винаги е по висока особено на газ. Перката на климатроника се включва от температурата на изпарителя, ако има достатъчно фреон е нормално първоначално да не тръгне веднага. Намалее ли работи веднага след старт, независимо каква е външната температура, стига да не е под 5 гр.

 Виж си температурата на ваг двигателя. Ако се разминава с тази на таблото смени си температурния датчик, на тройника или таблото с уредите не ти отчита правилно при нормално работещ датчик не трябва да вдига над 90. Даже и по ваг да ти показва 95.

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем - смених датчика и се оправи. Сега понякога, когато я загася топла, и след това дам на контакт за да паля вдига над 90,но бързо се нормализира. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както писах по рано 

1. смених ВИСКОТО сега имам чувството че перката се върти с по високи обороти особено като дам газ. проблема си остава

на VAG ми показва стойности от 102 -105 градуса независимо стрелката дали е на 90 или 100

измерих температурата на водата 100 градуса е. в някои случай като вдигна обороти над 2500 и пада на 90

утре мисля да извадя радиатора и да се помъча да го промия (карам с вода не с антифриз от много време)

ако не се оправи да сваля водната помпа и като за последно гарнитура на главата .

има някакъв странен шум от към въздушния филтър наподобява бълбукане

 

 

vag com.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...