Jump to content

Проблем при 3000 оборота и нагоре.. Ауди 80 Б4 1.6Е


crossa

Recommended Posts

Здравей damagemaker,вече месец и повече нищо не пишеш за проблема,справили се или още прави номера.Пиши какво се случва,че имам същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът не е решен! След смяна на "датчик на Хол" имаше подобрение около 300 км и след това пак започна да придърпва (поне не гърми)! Сега ми дава грешка в "Ламбда сонда" ! Карам си така и си свиркам  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
Публикувано (Редактирано)


Привет, колега! 
При мен проблема се реши, след смяна на датчика на хол (намира се под дистрибуторната капачка).
Когато няма сигнал от него, двигателя взима сигнал само от датчика на коляновия вал, влиза в авариен режим и не може да се форсира над 3000 оборота.
След смяната усетих как двигателя си възвърна моментално 20 коня :)
Ако и на диагностика ти излиза датчик на хол, като грешка, вероятно там ще е проблема.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, да дава го като грешка мисля, но си е карал и без него доста време!

Обаче това спиране на около 3000-3500 об на газ е съпроводено и с гърмеж, премине ли след 4000 се оправя, но не винаги успява и трябва да се загася и пали в движение за да се оправи… и това не става от първия път понякога.

На бензин перманентно кълца и прекъсва при подаване на газ, дори и студена не върви.

Датчика на коляновия и стъпковия мотор са сменени с оригинални от друг АДА.

Временно не е гърмяла и прекъсвала на газ след смяна на палец и капачка.

Почнах да подозирам детонационния датчик понеже доста се чува аванса как чука като е на газ дори и на ниски обороти след смяната на изпарителя с нов. Преди със стария изпарител се чуваше само след 4000об , но пак си прекъсваше понякога след 3000об.

Ясно е, че не са го настроили нещо, но това не е проблемът за който пиша тук.

 

При теб на бензин вървеше ли в ниските обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...