Jump to content

Амортисьор с мъртъв ход


audi A3 200+

Recommended Posts

Колеги имам следния проблем, амортисьорът ми е с мъртъв ход и много гадно се чува, но проблема е, че е билщайн, и не мога да си намеря, случайно някой да има една излишна бройчица за даване, благодаря ви предварително :) и искам да попитам има ли поправяне това нещо ?

Редактирано от audi A3 200+
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е блокирал амортисьора,само смяна го оправя.

В такъв случай трябва да удря направо,като минаваш през дупки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато натиснеш колата отгоре с всичка сила, и я пуснеш рязко, какво се случва? Не трябва да пружинира повече от 1 ход. Дефакто само да се върне в горно положение, а не да ходи нагоре и надолу. Ако не мърда изобщо колата, е умрял амортисьора. Ако се сменя, е желатено да се сменят и двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи си амортисьора, не е омаслен, просто си тропа много гадно и е много дразнещо, дори на място като е и като я натисна отгоре се чува гадното тракане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем видимо работят натискам и се връща без да прави ходове и предницата и задницата но при по сериозна дупка се чува едно удряне метал в метал все едно немога да го определя откъде е отпред мисля че се чува ... много гадно ако отида на сервиз ще измислят че 100 неща са за смяна сигорно:nixweiss::nixweiss::nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам или на тампони на макферсона, или заминали амортисьори! Това, че не са омаслени не означва немунуемо, че са здрави! Смени ги, на мен ми чукаха така задните, и след смяна с нови, изчезна тропането. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сменяйте ги тея амортисьори-или два по два,или всичките четири.

Само да имам време ще кача снимка на блокирал амортисьор на Закс от моя кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...