Jump to content

Обучаване на дистанционно


qskatavw

Recommended Posts

Вратите си работят(говоря за задните) само не ми светва плафона а отчита на таблото че е отворена. Имам проблем с обучението на ключа към централното и се чудя дали нямат общо. И чудя се кви са вторите грешки кво неможе да запомни

Редактирано от qskatavw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.10.2016 г. at 17:35, katsi86 написа:

 

 

Преди 6 часа, qskatavw написа:

 

Това е моя модул,днес пробвах със друг същия и пак греда. Някой може ли да каже дали въобще този модул е за моята кола или ключа на колко херца трябва да е за този модул. Нека почнем от някъде,че не ми се ходи в Ауди

IMG_20161124_164607.jpg

Редактирано от qskatavw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, qskatavw написа:

Да разбирам ли че проблема може да е в копчето за заключване на врътите

Не. Разбирай, че имаш обичайния проблем с микроключетата. Има много изписано във форума за тях. Те обаче не са причина да не можеш да обучиш ключове към комфорта. Единственото неудобство което ти причиняват е това за което си писал - че не светят плафоните. Реално колата не е разбрала, че вратата се  отключила успешно. За съжаление обаче не успях да открия информация за твоя модул. В онлайн ЕТКА-та го няма. Ако някой от колегите които имат работеща инсталирана ЕТКА би могъл да провери и да каже. И за последно да питам - сигурен ли си че другия модул е работещ? От друга кола ли го свалихте или е от морга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо като проблема е в микроключетата на борда показва че вратата е отворена а плафона не работи. Модула го взех от кола на части,при тест с вага не показва нищо по различно моя,и той не засича ключовете,видях че моя модул е белязан и предполагам че е сменен можиби с неподходящ и сега пак слагам неподходящ и така. ... Затова искам да разбера оригинално с кой модул е,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата @katsi86 още преди два месеца ти е казал да прeдоставиш ВИНа, иначе няма как да се види оригинално кой модул е за твоята кола:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали точно това правя! Колегата също ти го е поискал, но не го виждам никъде.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ВИНа и информацията която колегата @qskatavw ми изпрати на лично мога да потвърдя че модула 8E0959433AD е правилния модул за тази кола. Той е предшественик на 8E0959433AG, който от своя страна е предшесвеник на 8E0959433AJ, който е най-новия модул за 2002 Ауди А4 с вин: xxxxxx8EX3Axxxxxx.

 

Повече информация тук: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега за ценната информация,макар че вече незнам на къде да продължа с решаването на проблема. Можеш ли да кажеш на колко херца работи този модул

Редактирано от qskatavw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеше да е още по-лесно да ти преведем кода, ако беше снимал и балончето с опциите което ти излиза. Сега се ориентирам от тук и ако информацията която намерих е вярна кодът ти съдържа:

  • +00064 = Comfort Function via Remote Control (not USA)
  • +00256 = Avant
  • +00512 = Confirmation Close via Remote (1x Blink)
  • +02048 = Door-/Window Regulator Logic
  • +04096 = Thatcham Anti-Theft Warning (not USA)

До тук добре. Това обаче не решава проблема ти с невъзможността да обучиш нито един от ключовете. Зная че си го написал по-назад в темата, но все пак: сигурно ли е, че батериите и на двете дистанционни не са заминали? За сигурен метод да провериш това може да използваш мултицет и да замериш напрежението което дават. Дали отговаря на това което трябва да е може да провериш лесно в интернет чрез кода на самите батерии. Моите по спомен бяха на 3.7 V. И втория въпрос е: сигурно ли е че дистанционните излъчват наистина. Това може да провериш като ги обучиш към друга кола със модул като твоя или поне на същата честота или пък работещ ключ от другата кола да се пробва да се обучи на твоята. Все нещо трябва да подейства. Няма начин да няма начин, дет се казва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от кодировките означава че трябва да потвърждава че съм заключил а реално непотвърждава. А отностно батериите първата ми работа беше да ги сменя с CR2032-3V,дистанционното майстор го мушна в нещо и каза че излъчва

Редактирано от qskatavw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак бях при ключар,ключовете работят но и той не можа да ги обучи. Дори не му даде да направи процедурата

Редактирано от qskatavw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени или ключовете или ключаря. Това в кръга на шегата. Изчерпах се от към идеи вече :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината ключара го смених и ми спомена че проблема може да е жичкаджийски

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми правеше аномалии така логато затварях с централното само бахажника и двете предни се заключваха задните си стояха отворени докато един ден видях и отворих всички маншони и имах прекъснати на задна лява запоих ги и се оправи всико и плафоните си светнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...