Jump to content

1.8.т Blow off клапан


galin79

Recommended Posts

здравейте може ли някой да ми каже как да проверя дали ми работи Blow off клапан че понякога го чувам да съска по някога не клапана е стоков  мотора е 1.8.т няма проблем с вървежа   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоковият клапан на 1.8Т е рециркулационен, това значи, че връща ненужния въздух преди входа на турбото.

По този начин той няма как издава някакъв звук. 

Ако има някакъв звук от него, най-вероятно е спукан или ще си със спортен филтър, тип конус :)

Моят се чува едва когато е много, много тихо, примерно на дълъг път някъде, изключено е CD-то и на обороти около 2000/2500, пускам газта.

Всичко е наред, щом колата ти върви и не ти излизат грешки. Примерно 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)

 

 

#
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм със спортен филтър всичко е стоково по някога се чува как изпуска при връщане на газта в обороти свалях го видимо е здрав казаха ми че се пробва като се натисне буталото от долу и задържа с пръст от горе не трябва да се връща буталото но не ми се вярва да е така иначе колата си върви добре никакви проблеми нямам но ми се ще да сам сигурен че работи   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато разтоварващия клапан е пробит или мембраната е скъсана, се получава едно придърпване на около 2000/500об.

А иначе се проверява като се свали и засмучеш през малкият отвор отгоре, на който се включва малкото маркуче от клапана N249.

Трябва това да е трудно, дори да не може да се засмуче !

Може оригиналния клапан да се замени с двубутален и ще съскаш като змия на всяко пускане на газта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да съскам до колкото съм чул с тия двуботални се губило мощност не знам вярно ли е нямам придърпване пробвах да засмуча от горе от малкия щуцер при свален клапан засмуквам въздух не мога да засмуча клапанчето от долу го бутах върви си нормално при запален двигател махнах тоя тънкия маркуч на тихи обороти духа слабо въздох при подаване на газ силно   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред :)

Аз сложих само за пробата двубутален, готино е само това, че съска, а иначе излезе грешка че губи налягане. Не знам защо..

Ако клапана е добра марка, а не тези на цени от сорта на 60-100лв. и е двубутален няма да имаш проблеми :)

Редактирано от GeNa7a_Turb0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не разбрах само като го засмуча от горе не би трябвало да мога да засмуча клапанчето щото като пробвах засмуквам въздух само 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да го извадя от към филтъра нали там  връща-разтоварва и да дам газ и да отпусна би трябвало ако работи да засмуче клапата на горе и да изпусне 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя клапан се проверява толкова лесно, че не знам защо си усложняваш живота.

 

Вадиш тънкото маркуче ,което отива към клапана и засмукваш,трябва да държи вакум,ако не става ,значи му е спукана мембраната и е за боклука,а и опита които са те посъветвали да направиш   с натискане на буталото на клапана е правилен ,но трябва да го свалиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да свален беше бутах го от долу затисках от горе с пръст но клапана се връщаше  засмуквах и от малкото маркуче засмуквам въздух 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...