Jump to content

Странно тракане при работа сутрин


камен каменов

Recommended Posts

  Здравейте,

колата е ауди б4 2.0 АБК с климатик.Рядко се случва,предимно сутрин като запаля,без значение газ,бензин,на климатик или не да се чува един звук.Оприличавам го на фуражомелка. :) и на неравен интервал все едно минава по някое зърно в нея.При подаване на газ ми се струва че тракането не се засилва,а може би звукът е малко по силен.Чува се някъде от предния край на двигателя.Незнам лагер дали може да звучи така.Ролката ми казаха,че е добре преди няколко месеца.Гарнитурите към колекторите са ми сменени....Ако някой може да даде предположение да пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно тракат повдигачите на клапаните. С какво масло си и кога си го сменял?Другият вариант е да не качва масло до горе като хората,сутрин на студен мотор се усеща понеже маслото е по-гъсто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след ремонт на главата няколко пъти съм чувал тракане от повдигачите.Тоя звук за който говоря е съвсем друг.Иначе съм с 10w40

Редактирано от камен каменов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен имаше подобен шум(като стържене по ламарина) сутрин при палене,а сега от една седмица само сутрин стартера не успява да зацепи бендикса .Шума го няма вече. Интересно,че когато колата е загряла няма проблем всеки път зацепва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...