Jump to content

Помощ за настройка на нова рейка


Boshko89

Recommended Posts

Колеги имам следния проблем. След монтиране на нова ел. Рейка волана се движи една идея по трудно от колкото преди. Дали някой може да помогне . от колегата Пламен Николов разбрах че има настройка за силата на волана steering assist . Дали някой знае как се регулира твърдоста на волана ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAG-COM > SELECT > 44 - Steering Assist (Drivetrain) > Adaptation - 10 > Channel 001    Най хубаво било на 3 но пробвай което ти хареса на тебе,мисля че 1 е леко а 10 твърдо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката няма кодировка. Щом си дал Basic settings, четеш грешките на сензорите (за липса на адаптация) и адаптираш. 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2 е тежък воланът за дизелак. Фабричното е 3. 

@Boshko89 се спря на 4, като най-комфортно за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех че е както колегата по горе е написал-1 е леко,10 твърдо.Значи колкото е по високо,волана е по-мек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де.....не би ли следвало твърдоста на волана да се изменя в зависимост от скоростта на колата?... Аз поне на моята усещам че волана си променя твърдоста в зависимост от това с каква скорост карам. Освен това авторът на темата сигурен ли е , че няма проблем със самата рейка? Четена ли е за грешки?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размира се, че твърдостта се изменя със скоростта. Това не сме го подлагали под съмнение.

И да, колата му е четена. На Viber получавах снимки, докато го водех в адаптацията на G85. 

Просто след смяна на проблемна рейка, колегата е забелязал много по-тежък волан отколкото му е бил преди. И нормално, адаптационния канал на Steering assist е бил на 0, дакато за неговата кола заводската стойност е 3. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги да отворя пак тази тема. Днес след като се возих в същата а3ка като моята установих ,че волана на колегата е много по лек. Влезнах в стеринг ассиста и установих ,че не мога да вдигна повече от 5 за стойност на 01канал.  А колегите пишат ,че могат до 10. На какво може да се дължи дали някой знае ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерна и хардуерна версия. И мойта не може да олекне кой знае колко, докато на колеги с друг  индекс, съм ги правил и по-леки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще видя версията. Интересното е че когато махна клемата на акумулатора и колата изгуби настройките волана става много лек. Както мина 20 км в час и се адаптира волана става пак твърд. Не е много твърд но сравнение с колата на колета разликата е огромна. Неговата се въртеше както се казва с един пръст ....   това много ме озадачи.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
На 30.09.2016 г. at 16:03, Denyo написа:

VAG-COM > SELECT > 44 - Steering Assist (Drivetrain) > Adaptation - 10 > Channel 001    Най хубаво било на 3 но пробвай което ти хареса на тебе,мисля че 1 е леко а 10 твърдо.

При мен тази опция не е активна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да нямаш такава екстра или модула нещо се бъзика и аз не мога да ти кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на канал не можеш ли да смениш на 1,защото сега четох че по новите версии на софтуера не давали да се прави корекции

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...