Jump to content

Избор на зимни гуми 17'


Recommended Posts

Здравейте колеги !

Наближава зимния сезон , а с него е нужно и подготвянето на автомобилите.

"Смъквам" размера малко, спрямо летните.

Вниманието ми е привлечено от водещите производители- Гудиър, Континентал и т.н.

Ще бъда благодарен на далите отзиви (тествали) за зимни гуми с размер 17' (инча/цола).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също оглеждам зимните гуми и ще съм с 225/45/17'. Мисля да заложа на Nokian WR D4 или VREDESTEIN XTREME S XL(още не съм решил кой модел да взема). Ще следя темата с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам и споменатите от теб

Дано да се получи интересен дебат, защото темара ще е полезна (има достатъчно за 15-16')

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото четох, VREDESTEIN отпада категорично. По ревюта доста похвалиха Dunlop winter sport 5. Аз имам още седмица-две докато купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се разхождах и харесах Dunlop winter sport 5. От обяд съм собственик на един комплект.
Зимата ще покаже дали са добри, като ще сравнявам с нов комплект Конти.
Шарката на двете е много близка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към по-разбиращите. Трябва да купувам зимни гуми и съм малко объркан с размерите. Досега карах с 205/55/р16. Купих си 17 цолови джанти с летни гуми , които ще изхвърлям , с размер 215/50/р17 . В книжката на колата и на колонката пише , че това е оригиналният размер гуми. По чуждите форуми има информация , че някои авенсиси са идвали от магазина с 215/45/р17 , а други с 215/50/р17 , защо в книжката е записан само вторият размер нямам никаква представа. Това , което ми изкарват калкулаторите е , че с 215/50/р17 съм с +14мм , а с 215/45/р17 с -6мм спрямо 16 цоловите . Не е ли по-удачно да си закупя втория размер , при положение , че разликата спрямо старите е много по-малка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се спрях на Conti TS860, засега съм много доволен. Но то първата година всичките са добри, въпросът е на 2ри-3ти сезон как се държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...