Jump to content

Радиото да работи само на контакт


pesho_82

Recommended Posts

Здравейте колеги досега CD-то(Alpine 9884r) ми работеше без контакт,но от известно време акумулатора взе да пада а е нов.Като измерих има консумация на ток 0.20ma.Като махна радиото консумацията е 0.01ma.Понече момчето което се занимава с токове го няма се опитах да го свържа да работи само на контакт.Двата кабели жълтия,който излиза от евробуксата и червения,който отива към радиото бяха свързани заедно,а червения,който излиза от евробуксата беше изолиран.Аз свързах двата червени заедно и махнах жълтия.Сега радиото работи само на контакт,но като извадя ключа си губи паметта.Знам,че трябва да свържа жълтия кабел към кабел с постоянен ток,но незнам кой кабел е.Колата е ауди А3 SPORTBACK 2005 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Консумация на ток от 0,2 милиампера (както си го написал) не е нищо и не може да ти засегне акумулатора. Сигурен ли си че не е 0,2 ампера?

 

Постоянното захранване от буксата можеш да го намериш много лесно с мултицет когато колата не е на контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно жълтия е контактен ,а червеният постоянен.Но проблема на апините е с панела .Ако панела е сложен харчат ,махаш панела всяка вечер и проблем нямаш поне моя 9885 е така ,също и други съм срещал с този проблем 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдения върху алпин. За мен е префърцунена и натоварена с цена марка. Но ако тва с панела е вярно, то тва ме вкарва в голям смях.. муахахахаа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах опитах се но... Ако ми кажеш какво общо има това по темата ,всички разбрахме е харесваш ЖВЦ (щото явно си фен на тънкото) ама човека вече си е купил алпин да го продава в OLX-a и да бяга към магазина за мега-гига аудиофилския/13 бандов светещ ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се че имам изгорял бушон на  червения кабел с постоянния ток и го свързах с жълтия.Сега радиото работи само на контакт и няма никаква консумация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...