Jump to content

Звук при изваждане на ключа


svetd89

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Имам а6 3.0 tdi 2005г. Нали знаете звукът, който се чува, когато изваждате ключа след като е загъсена колата.

 

Сега когато бяха ниските температури звукът се промени и звучи изцяло различно...по-пискливо. Някой път след като съм изминал 20км. и я загъся звукът е отново постарому.

 

Някой има ли идея какво е...и дали има да се притеснявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са ти затлачено моторчето на кормилната колона и в студовете се тормози още повече. Най-много да остане заключена или отключена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да е заради слаб акумулатор и студа като го отслабва да води до това?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа. Моя тази зима почна да се предава, често сутрин  е на 10%, но колоната си отключеа и заключва еднакво - силно и отчетливо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя моята всеки път и отключва и заключва, но звукът при изкарване на ключът е по различен...силен но различен. Сега вече не е така, но температурите вече не са така ниски.

 

И аз нз какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм интеренсно, че днес не беше студено но след 20КМ шофиране накрая като извадих ключа пак така се чува.

 

Силно почвам да мисля, че е от акумолаторът. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е тръгнала колоната. Има теми във форума, за това какво може да се ревизира и какво да се почисти, за да не се бръкнеш накрая за тежки ремонти.

Ето ти и едно клипче с една от най-честите повреди:

 

 

Иначе от слаб акумулатор съм чувал се почва мудно да отключва и заключва, но не и че си променя звука :)

Редактирано от lmbr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...