Jump to content

Прахосмукачка робот Li-Ion ILIFE X5


Recommended Posts

Мечок ползвал ли си паралелно прахосмукачка с воден филтър и с торбичка? Ефекта от водата при мен беше уау. Такава кал остава във водата, че не е истина. Предполагам и турбочетката допринася за това. Ще я снимам и нея да видиш какви косми на женките обира.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нямам смукачка с воден филтър защото тежи повече от жена ми. Нещо като чугуниевите тигани на ДинкОфф. Ама WMF ръйраш лии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е тежка, тежка е, че след всяко почистване трябва да чистиш контейнера с водата, така е. Но пък гълташ в пъти по малко прах и боклуци. За това те питах виждал ли си какво има във водата след едно чистене, било то и след леката прахосмукачка. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм. Много продава. А ти пробвал ли си какво остава за водата ако сложиш на маркуча циклонен филтър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое продава? Аз ползвам перяща прахосмукачка с тупалка и воден контейнер за 300-400 лв. Толкова ли финансово непоносимо е това?

ПП: Бях чел че я правят в един завод с прословутия рейнбоу.

ПП2: За циклоните нищо не знам признавам си, но май нямат накрайник четка, което за мен автоматично ги прави неефективни за килими, мокети, където се събира най голямата мизерия.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти си се уредил по тънката лайстна.

 

Циклонният филтър се нахаква между маркуча и тръбата на всяка прахосмукачка и събира болшинството боклук преди да влезе вътре. Нещо такова.

http://www.gloria94-bg.com/rezervni-chasti-prahosmukachki/filtri/pristavka-za-prahosmukachka-twister

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такава приставка product_20751.jpgи  колко голям е тоя контейнер, защото у дома се събира доста голяма маса от боклИк, която едва ли би се събрала в това резервоарче. Нямаме куче, котка и килими навсякъде. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ренде за килими ли е? Баси.

 

Това е идея - подстригваш килима на всяко чистене и е като нов. Като свърши направо се купува нов. Пак ще е по-изгодно от Рейнбоу. :hilezh:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал прахосмукачка с водно филтриране и освен, че беше адски голяма, тежка, грозна и трудна за почистване, не мисля, че чистеше по-добре от сегашното Миле за 350 лева.

http://mielecenter-max.bg/products/prahosmukachki/

(между другото, моята сега я погледнах, че е 1800-2200 вата, а тия на сайта са по-лабави)

 

Ако трябва да избирам добра прахосмукачка днес - бих взел или Миле или Дайсън + Робот - Неато!

Както казах - машинно почистване с рейнбоу или друга такава техника е някакви 50-100 лева и по-добре да ги викаш 2 пъти годишно, отколкото да набиеш 5000.

Братовчед ми внася и търгува професионална почистваща техника от 20 години - там не са чували за Рейнбоу ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миле имат ли заместители при торбичките, че 6,5 лв за брой/чистене ми се виждат много http://libragroup.org/Miele/miele_shop/konsumativi-miele/376-torbichki-za-prakhosmukachki-miele-u-hyclean.html

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията с 4 торби и 2 филтъра беше под 30 лева (28 или нещо такова).

С една торба спокойно се карат 3-4 месеца... очевидно зависи колко е мръсно мястото, в което се чисти :)

Имаш и пакети с по 16 бройки за 100 лева: http://mielecenter-max.bg/products/aksesoari-i-konsumativi/konsumativi/prahosmukachki/comfortbox-hyclean-g-n/

 

Аз лично не разбирам защо някой ще си купи нещо за 400-600 лева и ще спестява от 5-6 левовите консумативи, ама явно и това е въпрос на вкус :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, redalex написа:

С една торба спокойно се карат 3-4 месеца... очевидно зависи колко е мръсно мястото, в което се чисти :)

Мда това обяснява всичко. Ще ти снимам в събота какво остава във водата на зелмера. Ако ползвам твоето миле ще трябва да давам по 30 лв на месец за торбички. 

Турбочетка има ли милето?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми снимай нищо - както ти казах имал съм прахосмукачка с водно филтриране - видял съм как изглежда водата.

Роботът чисти 3 пъти седмично у нас и голямата прахосмукачка я ползвам вече 4 пъти в годината.

Прахолякът по шкафове и мебели също намаля много.

Няма сила на света, която да ме накара да си взема пак прахосмукачка с водно филтриране, която да мъкна като звяр нагоре надолу и на която да се чудя как да измия водния резервоар (старата ми беше прозрачна и виждаш как адските гадости плуват вътре вътре) - и след всяко ползване източване, миене и тн.... ебаси загубата на време!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 минути е миенето на контейнера. И всичкия прах и мръсотия отиват в канала, а не ги прибираш отново в гардероба, докато се напълни докрай торбичката. Всеки да ползва каквото му харесва. На мен с две деца, прахосмукачка с воден филтър и турбочетка ми върши по добра работа от прахосмукачка с торбичка. Между другото и зелмера може да се ползва с торбичка, не че съм го правил някога.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е събрал робота от 30 кв метра 3 дни след като е чистил.

Време загубено от мен в чистене - 0.

Изпразване на контрйнера за 30 секунди.

4c7aae2906638d6f8668995cc5f01dd8.jpg

10 минути, за да измия уреда за чистене след като съм го "оперирал" още 20 - забрави. Това ми е 1 час на седмица и 52 часа на година, които мога да ползвам за хиляди други по-приятни неща.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква прахосмукачка с воден филтър си използвал? Оперирането (свалянето на контейнера) при зелмера е 5-10 секунди. След 45-тата секунда. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня модела, но помня удоволствието, с което я изхвърлих...

Това твоето е 

Net weight (without accessories) [kg]  8,5

 

Просто забрави да го мъкна по стълбите нагоре надолу.

Да не говорим, че килими или мокети у нас почти нямам .

 

Потърсих ревюта и отзиви - странно защо са само на руски:

http://torg.mail.ru/review/goods/vacuumcleaners/zelmer-aquawelt-919-0-st-id275819/

 

Достоинства

аква фильтр, как не крути всегда чистое ведро из-за этого хорошая тяга! чистый выхлоп!

Недостатки

шумный! громоздкий! огромный! бестолковый! ничего он не моет и не будет мыть!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят самсунг е купен преди 3 години. 2100 вата всмукателна тяга. Пътеките в коридора, ако не намаля силата мога да ги влача из целия апартамент. Самсунга за първите си 2 години е ползван към 10 пъти защото не живеехме в Бг. Има хепа филтър, турбо четка и циклон. В него се събират 99.9% едри частици. Всяка седмица перем постоянната торбичка, която е чиста на сълза. Както споменах и по-напред в темата прах след прахосмукачката почти няма. И женката от рейнбол остана изумена. Взех я за 170лв(340лв цена клиент), че по това време имах връзки в централата в София на Технополис.

Сега след ремонта, който предстои в нас ще изхвърля килима от хола и килима от кухнята(които се ползват само зимата) и ще останат само малките пътеки в коридора и май ще взема един робот, който да щъка по пода и ще си задържа самсунга заради турбо четката, с която да минавам диваните, че котака ръси косморляк въпреки всекидневното ресане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като няма да имаш килими/мокети и имаш вече самсунг с турбочетка и воден резервоар, вземай робот. 

Преди 1 час, redalex написа:

 

   

Просто забрави да го мъкна по стълбите нагоре надолу.

Робота сам ли ги качва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Робота е разкошна работа. Нагласям си го да се пуска всеки ден в ХХ.ХХч. докато ни няма и той си прави всичко останало. Чак не вярвах че така прилично може да се справя. Даже обмислям да взема и робот, който мие подовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, не зная - в къщи нямаме килими. Но един приятел си взе също за в тях, а целият му апартамент е в мокет и то от тоя пухения (дебелия) и е много доволен. Ако държиш после ще пробвам как се катери гадта мръсна  (хахаххахаха) и ще ти пусна лайфстрийм:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от робота, но 1.5 см праг или килим не е проблем.

И го качвам нагоре супер лесно, защото тежи кило и малко ;)

И пак ти казвам - от година го имам и не съм пускал нормалната прахосмукачка повече от 3 пъти.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука ги гледам роботите и има добри оферти. Кеф ти по един, кеф ти разни комплекти..... http://robots.bg/ . Ако някой знае други сайтове да пуска.

 

ПП: Ако се счита за реклама линка, то моля поста да се премахне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...