Jump to content

Проблем с градуси на Q5


xvi

Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко месеца имам проблем с Q5-цата ми.. Проблема се състои в това, че колата не вдига над 70 градуса температура на двигателя, няма значение от разстоянието, няма значение колко натоварвам колата.., над 70 градуса не може да вдигне. Проблема се появи в началото на зимата.

 

Смених термостата с чисто нов, проблема е налице все още. Ходих в сервиз на Ауди за диагностика и там не откриха проблем, казват че било нормално.

 

Двигателя е 2.0TDI 143hp.

 

Моля за съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Здравейте.

Имам същия проблем с ауди кю5 2,0 тди 170 кс. с-троник. Колата не иска да загрее до нормална работна температура 90 градуса при продолжително каране, 100-120 километра по магистрала на външна температура околу 2-4 градуса, с пуснато парно в купето, без пуснат климатик стрелката показва 60-70. Това се появи началото на зимата. Оптвам се да намеря отговор на проблема по чужди форуми кадето е често срещан проблем. Според някои това е нормално , според други няма как да е нормално защото се нарушава работата на двигателя когато не е в оптимална за него работна температура. Разхода ми е завишен,също.  Моля за съвет, ако някой стигнал до решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 24.01.2017 г. at 18:46, xvi написа:

Здравейте,

 

От няколко месеца имам проблем с Q5-цата ми.. Проблема се състои в това, че колата не вдига над 70 градуса температура на двигателя, няма значение от разстоянието, няма значение колко натоварвам колата.., над 70 градуса не може да вдигне. Проблема се появи в началото на зимата.

 

Смених термостата с чисто нов, проблема е налице все още. Ходих в сервиз на Ауди за диагностика и там не откриха проблем, казват че било нормално.

 

Двигателя е 2.0TDI 143hp.

 

Моля за съвет!

Здравей Колега!!! Аз имах същия проблем и се оказа че има втори термостат във една тръба!! Смениха ми го и проблема се реши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...