Jump to content

Национален Ауди Събор 2017


goldensun22

Recommended Posts

Програмата е написана в пост по-горе. Колите различни от ВАГ едва ли ще са повече от 2-3, но няма да откажем на никого. В събота ще има свбодни стартове и тренировки. Решетката за неделя ще се направи въз основа на теглен жребий за всеки клас.  В неделя ще е на принципа на преки елиминации, за финал ще са 2 от 3 старта. Колкото до модификациите, няма как комисията да разкрие всичко, така, че разчитаме колегите които ще се запишат да са коректни с подадената информация. Все пак това, да не забравяме , че всичко се прави за фън, не за национален шампионат и очакваме да няма драми и некоректно отношение. Техниката ще е на разположение и двата дни. Ако имате някакви конкретни предложения и идеи, сме готови да ги чуем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Относно стикерите с номера, желателни са за участниците, с оглед на лесното и подредено записване, теглене на жребий и т.н. Предполагам, че идеята да ги сложите не допада на всеки, но смятам , че е време да пренебрегнете дребните причини :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Къде са описани изискванията към автомобилите (конкретно за драга) по класове. Демек в кой клас, кое е разрешено за тунинговане и олекотяване и кое не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, vili.gti написа:

Къде са описани изискванията към автомобилите (конкретно за драга) по класове. Демек в кой клас, кое е разрешено за тунинговане и олекотяване и кое не?

 Няколко поста по-назад, на предната страница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎5‎.‎4‎.‎2017‎ г. at 9:19, goldensun22 написа:

 

Класове за дисциплината DRAG

клас А1 -бензин (без Т) ДО 2000см3
клас А2- бензин (без Т) НАД 2000 см3
клас B1 -бензин + Т) ДО 2000см3
клас B2 - бензин + Т) НАД 2000 см3
клас D1 - дизел ДО 2000 см3
клас D2 - дизел НАД 2000 см3
клас C Open - всички двигатели със МОДИФИКАЦИЯ,РАЗЛИЧНИ от ЗАПИСАНИТЕ в талона и СЪСТЕЗАТЕЛНИ (без ограничение на гориво,кубатура и гуми - модификация по двигател, генерация, електроника, интериор, и екстериор)
Всички класове БЕЗ C, трябва да са стрийт/сток (позволен е ЧИП , въздушен филтър регулируемо окачване)

за дисциплината Драг ще бъде осигурена измервателната техника, която се ползва в официалните състезания. Поради това, че пистата няма нужната дължина, меренето ще бъде за 1/8 миля.

 

Да това ясно. Имах предвид по-детайлно дали е обяснено. Тъй-като аз попадам в клас В1 и както се вижда той не е най-високия, се чудя какво би спряло да застане до мен на чертата кола от по-тежката категория с челен кулер, спортно гърне, полусликове Р888 (разрешени са за улично каране) и филтър например, и да се окаже че те са разрешени и това е нормално. Или по-скоро какво трябва да има като минимум тунинговано по една кола, за да отиде тя в клас C Open?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) изброил си куп неща , които очевидно няма как да са допуснати в класа, за това е комисията, колкото до спомените на колегата Петко , прав е и се надявам тази година да няма изпуснати нерви, пак напомням, че не сме на официален шампионат, събираме се за да се позабавляваме , така , че гледайте малко по-спокойно на всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Schnura написа:

Ти ли миналата година щеше да се биеш с един на събора, че имал спортно гърне, или не знам какво беше...?

Не той мен искаше да ме бие, понеже бил карал в клас Ц. Аз не съм участвал миналата година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти лично не, но жена ти с А3-ката...

Както и да е, ама по-важното е да има забавление, а не изпуснати нерви и грозни картини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Schnura написа:

Ти лично не, но жена ти с А3-ката...

Както и да е, ама по-важното е да има забавление, а не изпуснати нерви и грозни картини!

Жена ми с а3-ката всичките в класа си ги идпревари и стана първа заслужено. Какво за нея? Който не кара срещу нея той нямаше загуба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vili.gti написа:

Жена ми с а3-ката всичките в класа си ги идпревари и стана първа заслужено. Какво за нея? Който не кара срещу нея той нямаше загуба!

Точно така.

Карането и беше перфектно.

Мисълта ми беше, че това не е етап от драг шампионат и няма смисъл да стават такива неща като миналата година.

Аз лично се надявам пак да я гледам как мачка всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Schnura написа:

Точно така.

Карането и беше перфектно.

Мисълта ми беше, че това не е етап от драг шампионат и няма смисъл да стават такива неща като миналата година.

Аз лично се надявам пак да я гледам как мачка всички!

Ок тази година и аз се надявам да няма проблеми и силно се ми се иска да няма злоупотреби относно правилника, за да няма хора почувствали се ощетени. Това най-вече зависи от съвестта на участниците и комисията преглеждаща автомобилите. Успех на всички, които ще участват и само добри и позитивни чувства да витаят на събора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/17/2017 at 11:36, goldensun22 написа:

Програма на Националния Ауди събор 2017 писта Дракон, Калояново

Събота 13.05.2017

......
14:00-15:00 - технически прегледи и записване ДРАГ и теглене на жребия за Драг-а на следващия ден, време за разпъване на техниката
15:00-18:00-драг /тренировки и свободни стартове /
18:00 - край на състезателния ден 
......

Организаторите си запазват правото на промени, според броя на записалите се участници или други обстоятелства, които не могат да се предвидят в момента,

Формите за записване , ще бъдат предоставени допълнително.

 

Ще има ли ограничения в броя на стартовете на кола в събота на тренировките, или ограничението ще е - края на "състезателния" ден? Предполагам и, че няма да има значение в кой клас са два стартиращи автомобила в събота, тъй като ще са тренировки? 

 

На 4/5/2017 at 10:46, goldensun22 написа:

.... Колите различни от ВАГ едва ли ще са повече от 2-3, но няма да откажем на никого...

 

Чисто хипотетично, ако някой дойде с кола различна от ВАГ, и победи в съответния клас и съответно състезание, как ще се гледа на това от странични наблюдатели, и как би звучало в предаването за автомобилни спортове на телевизията, която снима миналата година - "Първо място в състезанието "тайм атак" от Националния Ауди събор 2017 за Петър Петров с автомобил пежо 306", или "Първо място на драг от Националния Ауди събор 2017 в най-мощния клас за Иван Митев "Рибата" с хонда сивик" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, AsK написа:
преди 56 минути, AsK написа:

 

Ще има ли ограничения в броя на стартовете на кола в събота на тренировките, или ограничението ще е - края на "състезателния" ден? Предполагам и, че няма да има значение в кой клас са два стартиращи автомобила в събота, тъй като ще са тренировки? 

 

 

Чисто хипотетично, ако някой дойде с кола различна от ВАГ, и победи в съответния клас и съответно състезание, как ще се гледа на това от странични наблюдатели, и как би звучало в предаването за автомобилни спортове на телевизията, която снима миналата година - "Първо място в състезанието "тайм атак" от Националния Ауди събор 2017 за Петър Петров с автомобил пежо 306", или "Първо място на драг от Националния Ауди събор 2017 в най-мощния клас за Иван Митев "Рибата" с хонда сивик" :hilezh:

 

 Ограничение в стартовете за тренировките ще е единствено в рамките на определеното време, и да няма значение класа на стартиращите.

 

И чисто хипотетично, ако пак снимат от същата телевизия, няма да има подробно отразяване на победителите по класове. Рибата няма да дойде да кара така или иначе, пистата не е подходяща за истински бегачки :D A дори и случайно да се получи да спечели кола от друга марка, нека ви е за стимул :) значи има още какво да се иска от аудитата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, AsK написа:

 

Ще има ли ограничения в броя на стартовете на кола в събота на тренировките, или ограничението ще е - края на "състезателния" ден? Предполагам и, че няма да има значение в кой клас са два стартиращи автомобила в събота, тъй като ще са тренировки? 

 

 

Чисто хипотетично, ако някой дойде с кола различна от ВАГ, и победи в съответния клас и съответно състезание, как ще се гледа на това от странични наблюдатели, и как би звучало в предаването за автомобилни спортове на телевизията, която снима миналата година - "Първо място в състезанието "тайм атак" от Националния Ауди събор 2017 за Петър Петров с автомобил пежо 306", или "Първо място на драг от Националния Ауди събор 2017 в най-мощния клас за Иван Митев "Рибата" с хонда сивик" :hilezh:

Ще бъзна един приятел да дойде и да ни опука набързо, дано се навие:hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, AsK написа:

 

Ще има ли ограничения в броя на стартовете на кола в събота на тренировките, или ограничението ще е - края на "състезателния" ден? Предполагам и, че няма да има значение в кой клас са два стартиращи автомобила в събота, тъй като ще са тренировки? 

 

 

Чисто хипотетично, ако някой дойде с кола различна от ВАГ, и победи в съответния клас и съответно състезание, как ще се гледа на това от странични наблюдатели, и как би звучало в предаването за автомобилни спортове на телевизията, която снима миналата година - "Първо място в състезанието "тайм атак" от Националния Ауди събор 2017 за Петър Петров с автомобил пежо 306", или "Първо място на драг от Националния Ауди събор 2017 в най-мощния клас за Иван Митев "Рибата" с хонда сивик" :hilezh:

Не е ясно точно на 200м дали рибата няма да се окаже ЦАЦА :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...