Jump to content

Вода в купето


Iliy@

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблема е следния преди месец в багажника се разсипа една туба с вода :( мислех си че водата е изтекла през тапата на резервната гума, но уве днес разбрах че не е така. Преди около седмица започнаха симптомите, телефонния модул на колата не го намираше ММI (2G) и радиото прекъсваше на всеки 15-20 секунди. Днес разкачих седалките и вдигнах мокета и какво да видя вода и то доста телефонния модул плуваше във вода.

thumb-93EC_58AF5F41.jpg

thumb-8C51_58AF5F41.jpg

Разкачих го и по платката имаше доста окислено, което е почистено грижливо и утре ще пробвам дали ще тръгне платката, но искрено ме съмнява :( Модула е с номер 4E0 910 333C /  4E0 910 333F поддържа телефон в подлакътника има и блутут но така и не успях да се вържа към него (нз дали не е само за телефона в подлакътника) и няма гласови команди, Въпроса ми е има ли някой който ги оправя тези модули (четох по някакви анг форуми че ги оправяли), ако не мога да го съживя и трябва да взема друг мога ли да сложа такъв с гласови функции и блутут  (4E0 910 336МХ). На външен вид виждам че моя е с две букси повече които са някакъв коксиал или нещо такова. Всъщност каква е разликата между двата модула и ако сложа от другия ще работи ли? 

Редактирано от Iliy@
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че водата под седалката е тази която си разлял в багажника? Не мисля че е възможно да стигне до там. Освен това под седалката водата не е рядко срещано явление и причините може да са няколко: откачена (скъсана) тръба от шибедаха; от кутията с релетата под капака, точно над педалите; пропускане през стъклото (ако е сменяно). Аз лично съм страдал от шибедаха и предното стъкло и по чудо модулът ми е жив. Явно кутията ми е добре уплътнена :). Междудругото дали има блутуут твоя модул ще разбереш ако отзад стърчи нещо което прилича на флашка без кутийката :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата ми няма шибедах. Водата съм 99% сигурен че е тазо от багажника защото под задната седалка намерих разни списания и вестници които бяха мокри т е водара като се е стичала от багажника към купето ги е намокрила няма как да са мокри иначе. Модула ми им блутут защото го виждам с телефона и даже се опитва да се пеерне но не успяваше (софта ми е много стар 27хх трябваше да го ъпдейтна до 5700) В багажника разлях около 6-7 л които изчезнаха и ето ги сега се появиха. Моля те ако можеш да отговориш на въпросите ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви много, но водата не ми е проблема знам от къде е питам за модулите? Може би заглавието не е най-подходящото и не мога да го сменя сега :(

Редактирано от Iliy@
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, пропуснал съм. 4E0 910 336МХ е най-добрия номер може би защото в него са изчистени повечето бъгове. Вероятно имаш букса за телефон в подлакътника или заготовка. Другия вариант е да гледаш различен модул! Аз съм сложил този модул и работи перфектно и гласовите команди (тотално ненужни но работят) и блутута без никакви драми. Така и така ще го разкостваш, може да сложиш долу една тапа под седалката и новия модул да го монтираш зад жабката ако нямаш модул за ранзите му там магнитни тол карти, какъвто повечето коли нямат. 

https://a6retrofit.com/a6-4f-bluetooth-retrofit-manual/

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почистване на платката пробвах и не тръгва определено, интересното е е преди да го сваля MMI-то си работеше макар и да накъсваше на 15-20сек. но сега изобнщо не иска да тръгне :( при тест на оптичния кръг ми дава че телефона оптически и електрически грешка, а също така не мога да влезна в 07 Control Head през ВАГ :( Да имам телефон в подлакътника, слот за сим карта под него и антена на тавана за по добро намиране на обхват. С новия модул май няма да използва антената на тавана или греша? 

 

ПП странното е че преди да сваля телефон модула ММИ си работеше а сега не работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е че преди модула беше повреден и сега е, каква е разликата? Говорим че и сега съм го върнал и пак не иска да тръгне :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами явно е финиширал тотално. Аз лично модула за блутута успях да го вържа с свински опашки за този на въздушното, никъде не се събира иначе, затова си го остави там където е. Аз от колега в форума си купих такъв с буква C, беше ми казал че има още 1 останал, разтърси се и ще намериш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся, моя не тръгва сега го пробвах след почистване. Каква е разликата между моя модул с номер  4E0 910 333  и модулите  4E0 910 336. Моя се води телефонен модул или греша? Пак казвам колата има безжичен телефон в подлакътника и място за сим карта, миркофон в поафона. И ако моето е телефонен модул мога ли на същата букса да сложа блутут модул? Т. е. ако си намеря блутут  4E0 910 336 МХ мога ли директно да го свържа към съществуващата букса (Plug and Play) или не са съвместими? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
На 2/23/2017 at 23:28, Iliy@ написа:

Здравейте колеги, проблема е следния преди месец в багажника се разсипа една туба с вода :( мислех си че водата е изтекла през тапата на резервната гума, но уве днес разбрах че не е така. Преди около седмица започнаха симптомите, телефонния модул на колата не го намираше ММI (2G) и радиото прекъсваше на всеки 15-20 секунди. Днес разкачих седалките и вдигнах мокета и какво да видя вода и то доста телефонния модул плуваше във вода.

thumb-93EC_58AF5F41.jpg

thumb-8C51_58AF5F41.jpg

Разкачих го и по платката имаше доста окислено, което е почистено грижливо и утре ще пробвам дали ще тръгне платката, но искрено ме съмнява :( Модула е с номер 4E0 910 333C /  4E0 910 333F поддържа телефон в подлакътника има и блутут но така и не успях да се вържа към него (нз дали не е само за телефона в подлакътника) и няма гласови команди, Въпроса ми е има ли някой който ги оправя тези модули (четох по някакви анг форуми че ги оправяли), ако не мога да го съживя и трябва да взема друг мога ли да сложа такъв с гласови функции и блутут  (4E0 910 336МХ). На външен вид виждам че моя е с две букси повече които са някакъв коксиал или нещо такова. Всъщност каква е разликата между двата модула и ако сложа от другия ще работи ли? 

Приятел аз имам същият проблем трудно ли се изважда мокета искам да го извадя защо то е вир вода от долу 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Iliy@ не е плъг н плей. Трябва да си вземеш и буксата, която влиза в новия модул и да отцепиш 5 кабела от старата захранваща букса. И телефонът в подлакътника остава неактивен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...