Jump to content

Кое ауди да си взема А8/S8 4.2 1998-2002г.


Recommended Posts

Здравейте колеги трябва ми мнение за ауди а8 и s8 4.2 1998-2002г.. Кое е по-добро като двигател разход на гориво поддръжка комфорт екстри и др.

За сега клоня към s8 360 коня но искам и вашето мнение. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам S8 2000 год и съм много доволен.Преди съм имал и А8 4.2 която също не е лоша.Някой части на еската са по-скъпи,разхода е с 3-4 кила (поне по колите които съм имал) по-висок при еската,но пък разликата в динамиката и мощността е осезаема.А8 4.2 гледай да е с 4-степенния автомат,че 5-степенния е много чуплив-аз го ядах с мойта предната осмица.Това е общо взето,ако те интересува друго питай.Имай предвид че читава еска под  9-10 хил едва ли ще намериш,докато А8 са по 6-7 хил в прилично състояние.Всичко друго ще е компромис който в последствие ще ти излезе адски солен.Успех в начинанието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакво здрави са си,даже не съм сиг дали не са и еднакви и разликите да са само в електрониките.Ако попаднеш на поддържана кола мотора е практически вечен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай и си избери,ако искаш постни и тук да разгледаме-може някой колега да знае нещо повече за някоя кола,а може и още по-добре-някоя да е на съфорумец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да,това е така,но все пак и двата са си 4.2 и са еднакво здрави според мен,подлежат и на газифициране което също е голям плюс

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е, човека да си прецени възможностите и дали ще може да живее с такова зверче. :)

 

И другото - дали А8 или S8 - бих взел по-запазената. :)

 

А, и още нещо - задължително фейслифт!!

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено най-важния критерии е състоянието в което е автомобила-за фейс или префейс не мисля че е голяма разликата във вида,в конете е 10-ина коня при А8 и 20-ина при ес изпълненията.Но пък фейсовете се стряскат доста по-осезаемо,въпреки че и тях автомата ги спъва доста.Моето е S8 фейс и не бих го сменил за нищо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейса определено има доста по-добра визия - и отвън и отвътре. 1-2-3 годинки са по-млади, което пак е някакъв бонус. А и фейса вече мисля са с 5 степенния автомат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той автомата именно 5-степенния е по-чупливия,отделно има и префейсови с 5-степенен-аз с такава брах ядове.Иначе си прав-малки са разликите но някак си правят автомобила по-завършен и го пренасят в 21 век.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...