Jump to content

2.8 v6 Apr тресе на празен ход


hacker4oy

Recommended Posts

 Здравейте колеги! Проблема е следния: а6 99г 2.8 193кс код apr , на празен ход клати доста неприятно мотора , минеш ли 900 оборота мотора спира да тресе. Грешки никакви , ремък зацепен , веригите м/у валовете също са на белези обтегачите уж работят. Всички ваиумни маркучи са сменени , колектора го заливах с вода - не смуче въздух от там ,дросел - почистен и държи обороти. Основният симптом е че с ваг ком като го гледам мени ignition timing доста когато тресе от -6 до 21,22 а подам ли малко газ заспива аванса в една стойност. Свещи и кабели чисто нови а от това шашкане на аванса цапа и 6те свещи..... Моля за съвети и помощ че се видях в чудо :( забравих да кажа ,че има и ГИ ,на газ абс същите проблеми. Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здрасти колега и аз съм с 2.8. Щом няма грешки на  VCDS значи проблема е чисто механичен, нещо разменено или не поставено където трябва, или пък нещо което е свършило жизнения си цикъл. Провери като си сменял кабелите да не би да си им сменил местата, провери тампоните в какво състояние са. Щом омазва свещите с масло най - вероятно имаш вложки за смяна и заради тях да губиш цилиндри. Опитай след като позагрее колата да я форсираш на бензин за да поизчистиш свещите. Ако спре тресенето значи е от зацапването. И аз имам въпрос... чистил ли си бензиновите дюзи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите не са чистени, но и на газ го има дори по-осезаемо. Главите са свалени има зацапани клапани т.е. е изпускало от там. На едната глава са опушени няколко всмукателни клапана , а другата има проблем с изпускателните. Другата седмица трябва да е готова и ще пиша дали се е оправила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкачи дебитомера, докато работи колата. Следи дали ще се отрази на работата на мотора. След това го закачи отново и изчисти грешката. Би трябвало да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Пробвано с дебитомера , не е от там . След пасване на клапаните корекциите от сондите се оправиха и аванса заспа на 12-13 но остана малко неприятно тресене на празен ход :( Някакви идеи ?

Редактирано от hacker4oy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при познат, който ми каза че това леко тресене е заради дросела. Трябва да се почисти и ще се оправи. Гледах го с недоумение защо точно дросела, но същия ден говорих и с приятел, който имаше същия проблем  само, че на Тойота корола 1.4 ввт,, изчистил дросела и двигателя се успокоил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 5/10/2017 at 17:24, hacker4oy написа:

Пробвано с дебитомера , не е от там . След пасване на клапаните корекциите от сондите се оправиха и аванса заспа на 12-13 но остана малко неприятно тресене на празен ход :( Някакви идеи ?

Колега, какво стана, успя ли да оправиш проблема? :lupe: :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...