bonevstiliyan

Пружини 1BE

Recommended Posts

Колеги, имам следния проблем...искам да сменя всички пружини по окачването, което е 1БЕ, но не знам от къде мога да се сдобия с такива за тази модификация...на повечето места има само за 1БА. Някой сменял ли е да каже цени, източник, отзиви. Също така има ли смисъл от афтърмаркет пружини със стоковите амо-ве..проблема ми е че ми трябва нещо усилено, за по-високо натоварване от стоковото, понеже в багажника имам постоянно возещи се 60-70-80 кг и като седнат двама отзад и колата става бая нисичка. Задното окачване е заменено всичко с ново, освен пружините. Дайте акълец

Къде пише тук, че са за 1БЕ и как да разбера дали са за по-голямо натоварване @KCV

Преди 8 часа, spidar написа:

Колеги как се разбира какво ми е окачването?

По стикера в багажника колега там си пише!

Благодаря колега ! Ще погледна

Edited by VBI
Цитиране на предходно мнение!

Забравих да ти кажа че е при резервната гума стикера .

Edited by VBI
Цитиране на предходно мнение!

Стикера ще ти каже кой тип ти е окачването 1БА, 1БЕ, 1БВ и т.н. но няма да ти каже тегловния индекс на пружините. Светни с един фенер и виж цветовия код на предните и задните пружини. След това в ЕТКА можеш да им видиш данните.

Ае колеги...дайте по темата сега..стига с тея стикери, тая информация я има на доста теми във форума

Преди 12 часа, bonevstiliyan написа:

Къде пише тук, че са за 1БЕ и как да разбера дали са за по-голямо натоварване ...

Това чете ли го:

Цитат

Engine Type: 1.8 T quattro
Year 12.97 - 01.05
Front axle 1150 kg
Rear axle 1230 kg
Front Lowering: 30 mm
Lowering achterkant: 30 mm

И в крайна сметка освен пружините на Eibach никой нищо не може да сподели? Всички си карате с оригиналните пружини на незнайно колко км и си нямате проблеми?

Някой колега има ли снимка на Avant-а си с 1БЕ окачване и трима човека седнали отзад или по-скоро 150 -200 кг отгоре, за да видя как изглежда една такава кола, различна от моята понеже при мен всичко е сменено, а и за момента никъде не намирам пружини нови, които да купя

Ела да се качим в моето и снимай и гледай колкото искаш. :)

Да ъпна малко темата, искам да си купя амортисьори задни за окачване 1ВЕ комби, само че на предно, 1.8 Т AJL,което си е със спортното заводско окачване с червени амортисьори. Откъде ще ме посътветвате да си купя амортисьори, щото пазара прелива от долни ментаци, поне да е средно и над средното ниво качество и да кажете какво друго е добре да се смени с амортисьора ? някакви тампони ?

Аз имам въпрос: На пръв поглед пружините май, поне по сайтовете изглеждат доста различно (за ЗАДНИТЕ говорим)  на коли с  предно и куатро, дали могат да се слагат на предно, такива от куатро ? и двете коли са с 1ВЕ заводско спортно окачване. Идеята е да се повдигне малко задницата при виснала такава , т.е да вземаот 2.5 куатро за 1.8 Т предно.