Jump to content

Подгрева на огледалата работи постоянно


stenli933

Recommended Posts

Здравейте, някой има ли идея защо подгрева на огледалата ми работи постоянно? Мислех, че съм с автоматичен подгрев и сега при температури над 20 градуса би трябвало да изключват сами. Да, ама не. Колата е преди фейса и огледалата не се влият от копчето за отопление на задното стъкло. Ако не ви идва нищо на ум, поне може ли да ми кажете чрез кой бушон да ги изключа, че ще изгорят като дойдат жегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите не се влияят от подгрева на задният прозорец, имаше някакъв датчик на самите стъкла които ги пускат и спират при определена температура. Иначе бушон номер 1 мисля е за тях, но гледам че също пише и Heated Washers, друг вариант е от самото стъкло да изключиш един от двата кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кабелите? И зимата пак да сваля огледала... Или бушона махни или пробвай от вцдс да видиш настройката. До колкото знам се включва на определена температура. :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги! Аз си мислех, че въпросният датчик за температурата си е на самата машинка отзад и изключва напрежението на самите кабели. Понеже сменях дясното си стъкло на огледалото именно, защото не ми работеше подгрева, се загледах сега в старото си стъкло. Има една кръгла джаджа на самото стъкло дето съм почти сигурен, че е въпросния датчик. На новото ми огледало обаче го няма. Свалих и лявото си огледало, и на него също се оказа, че няма датчик, явно предния собственик го е сменял точно като мен без да обърне внимание. От къде мога да си закупя стъкла с датчици, по възможност да не са скъпотии? 

 

Иначе с бушон номер 1 спряха да греят. Какво точно ще означава Heated Washers? Отоплението на задното стъкло?

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И такава екстра ли имат тея колици? Ама вярно че понякога ми се струва, че излиза пара от чистачките.  :stupid:

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Подгряването на пръскалките и  подгряването на страничките огледала са заедно свързани на 1ви бушон.

При ОРИГИНАЛНИТЕ страничните огледала на самото стъкло има датчик, които е с БИ-МЕТАЛНА ПЛАСТИНА ..... като паднат темпаратурите и се вкл сам !!! ~~> Снимка номер 111

При ДРУГИТЕ " НЕ ОРИГИНАЛНИ" нямат тази БИ-МЕТАЛНА ПЛАСТИНА и дефакто работят постоянно .... ~~~> Снимка номер 222222

Аз днес си слагах ляво стъкло с подгрев и си добавих инсталация само от един кабел ХиХи.

Защото при Модела 8L които нямат тази екстра, инсталацията изглежда така окабеляването във врата е цяло има и кабелчета чак горе на огледалото.

 

ВИНАГИ ПРЕДИ ДА СВЪРЗВАТЕ НЕЩО ПРОВЕРЯВАЙТЕ С МУЛТИЦЕТ !!!!

 

Но ДОЛО след гуменият маншон вътре в купето на

Червената букса трябва да е 1ви пин кафяв кабел дебел ~~> МАСА.

На Синята букса трябва да е 6ти пин Черно/кафяв ~~> +12Волта.

!!!!  ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕЗ КЛЮЧЕ И ПРЕДПАЗИТЕЛ  !!!!!!

Аз си го свързах през бутона за подгрева на задното стукло

При мен 5ти пин имаш +12волта преди ключа цвят Кафяв/Жълт

На 6-ти пин имаш +12волта след ключа и цвят кафяв .

 

Лека вечер и дано да съм ви помогнал с нещо :) 

111111.jpg

222222.jpg

Редактирано от iliqn_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...