Jump to content

Помощ esp/abs


Ирина

Recommended Posts

Здравейте симпатяги.Имам казус ,моля ви помагайте.Купих си чисто нови 4 летни гуми миналата седмица. 20 минути след монтажа ми светна тракшън (ESP) иконата на таблото,след 5 метра и ABS ( той си светва и изгася,когато поиска).Закачиха ми колата на компютър и дава грешка на "ъгъл на волан" ,която не може да се изтрие .Казусът ми е следният .За смяна ли е някой датчик или какво ??? Миналата година когато сменях гуми пак го направи това изпълнение,но ми смениха един вентил на предна гума и оттогава една година проблеми нямах до сега.Колата ми е Ауди а4 1.9 2005 година . Благодаря ви предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теоритично такава грешка не би трябвало да има връзка с винтил на гумите а с евентуален реглаж на предния мост или дефект на датчика за положение на волана който е в спиралата между волана и кормилната колона.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не разбирам ( признавам си ) ,затова и попитах тук,дали някой е имал подобен проблем.Миналата година момчето,което се грижеше за колата реши,че ESP се е включило,защото гумата ми е била мека и налягането не е било Ок.Но сега гумите са нови и не би трябвало да е от тях .Просто стана супер странно,че светна точно след смяната на гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно има шанс при монтажа демонтажа от сътресение или небрежност да се повреди датчик за обороти на колелото (на всяко има по един). Той отговаря и за ABS и за ESP-то, реално при коли с ESP тези двете са единна система.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, Ирина said:

Просто стана супер странно,че светна точно след смяната на гумите.

След смяна на зимните ми гуми с летни се случи същото - още на първия завой. След това не ми е изписвало за такава грешка. Според мен няма проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На мен ми свети ESP от три дни и не изгася .... и грешката за "ъгъл на волан" не може да бъде изтрита :( ще полудеяяяя :) аз съм от тези шофьори,които искат всичко да им е наред ,а точно сега никой не ми казва какво му е на автомобила .Други грешки нямаше при диагностиката .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен изгасна веднага и не се появявала. Трябва си диагностика. Тук едва ли някой може да посочи верния отговор. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако скоро не си правила реглаж на преден/заден мост е един удобен случай. Но дали ще помогне не мога да съм сигурен. Цената е около 40 лева.

 

Другото което ми идва е както казах самия датчик в кормилната колона да е използвал момента да си покаже рогата.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика при някой който има представа от тези коли а не само да чете грешките. Реално би трябвало да може да се определи проблема е в датчика с диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено, ако е от датчика за обороти на колелото, то ще излезе на диагностика - на мен така периодично ми се обажда едната гривна, което при последващо палене се оправя. Опитай на запален автомобил, но в покой - да навиеш волана от край до край ... пълно ляво до пълно дясно - в случай, че продължава да излиза грешката за ъгъла на волана, то най-вероятно кормилната спирала е за смяна. Поне според мен.

 

Имах идентичен случай, където при подмяна на кормилната спирала (поради неработещ клаксон) се появи грешка в ESP - същата се изчисти при пълно навиване на волана от край до край. Дано помогне. :zustimm:

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички :) най-вероятно ще е кормилната спирала . Пробвах със завъртане на волана ,но не помогна и това :) Да сме живи и здрави,всичко друго се нарежда 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ESP-то е система която посредством спирачките се грижи колата да се движи направо и хич не е добре да се кара така защото е възможно колата да поеме управлението и да стане беля !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве шаматагьос като светне лампата значи не си е минала самодиагностиката и се само изключва немедленно и все едно я няма. 

 

На тебе кога ли главата ще поеме контрол над тялото ти щото не си личи да е така.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...