Jump to content

Нагар по колекторната тръба


Number23

Recommended Posts

Добър вечер на всички!

Решил съм да се заема с един проблем, който пренебрегвам вече една година (за която съм минал 30к километра). Дано се намери някой да ми каже за какво точно става на въпрос, понеже и до ден днешен не ми стана напълно ясно.

И така...По колекторната тръба (надявам се да не бъркам) се появява черен нагар който прилича на разтопена смола, но като го пипна, има консистенция, по скоро на сажди.

Дано се вижда хубаво на снимките които съм прикачил(мястото е доста надолу и е много трудно да се направи ясна снимка)

Досега са ми казвали, че трябва да сменям гарнитура, но за целта се изваждал целия двигател, понеже нямало как да се стигне мястото. Но не смятам човека който ми го каза за доставерен източник. Затова пиша тук.

Молбата ми е някой който разбира, ако може да ми каже, за какво става на въпрос и/или да ме насочи към някой добър майстор, който да разбира от модела и да ми реши проблема.

Благодаря предварително за пореден път!!!

Audi A6 4f 2.7tdi 2007 (колата върви перфектно иначе, без никакви други проблеми и забележки)

2017-06-04 00.08.51.jpg

2017-06-04 00.07.12.jpg

А точно в дясно от тръбата има пръски(от същия нагар) които се виждат по ясно.. качвам снимки дано стане па ясно.

2017-06-04 00.43.34.jpg

20170604_003619.jpg

20170604_003613.jpg

Редактирано от Number23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е масло с прах.

Ако не ти капе по земята изобщо няма какво да го мислиш.

 

Те тия мотори са много течливи. Ще хвърлиш маса пари и нерви, ако искаш да спреш всички течове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но аз съм малко перфекционист и ме дразни много, още повече, че не съм сигорен какъв точно е проблема... ако някой може да каже нещо по-подробно или знае някой майстор който разбира, да я види на място и да каже, ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дифтунга на дюза! 

Милиметри над изпускателния колектор има отвори,  който служат за извеждане на тая гняс  в случай, че духне някоя дифтунга.

 

post-5702-0-96560300-1396111668.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или гумичката е прокъсана и пуска по малко масло. Смени я овреме, иначе дюЛзата запича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...