Jump to content

лампа и зумер за маслото


stanis

Recommended Posts

Проблема е следния:

след 2200 оборота се включва зумера (изпиука 4-5 пъти и спира) на маслото и светва лампата,като продължава да свети докато съм с над 2200об/мин,падне ли под тези обороти лампата гасне и няма никакви проблеми.

Уреда който показва налягането на маслото работи коректно,мерихме налягане и си показва вярно.

Друго което е интересно е,че на първа, втора и трета предавка ,горепосоченото го прави на над 2800 - 3000 об/мин,като на 4 и 5 - та го прави от 2200 об/мин.

Смених датчика с друг (втора ръка от 2.6 който беше здрав докато беше на колата),но проблема си остана.

 

Мотора е 2.3 ААР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се появи след смяна на маслото, масления филтър е MANN,маслото е Крооноил,такова сипвам от около 130000км,досега ядове не съм имал.

Сипах и добавка на маслото. Проблема си остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

не,държи си нормална температура,повече от 110 градуса не съм виждал да качва. Налягане по уред на тихи обороти и на 90градуса на мотора е на 2 бара,като с покачване на оборотите и налягането се покачва. При студен мотор на тихи обороти налягането е на 5 бара като с покачване на темп. започва да пада.

Светването на лампата и включването на зумера става и на студен мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10/40 Крооноил/Емперол, с такова карам от 130хил.км и съм нямал никакви ядове,на брат ми колата се кара с такова,на жената и и на още поне 3 коли които аз им взимам маслото. Купувам го от Коко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е,филтъра е MANN, но това не е гаранция ,че не е дефектен. За капак - от вчера ми се разтрака повдигач :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...