Jump to content

1.8t AEB Разтоварващ клапан?


rear_wheel

Recommended Posts

Ще си позволя да ползвам темата на колегата. Искам да с купя много хубав DV клапан или блоу оф. Ама искам да работи много добре до 1.0 бар. Повече няма да надувам никога. Не ме интересуват звуци, съскане, мъскане, искам само да карам с нещо добро, което не дефектира през 2 години. Какво ще ми препоръчате ? Оригинален от ТТ/S3. Колата е с К03-029 и чип около 190 ще стане до 215коня. Някакъв сериен номер се гледало 710N били старите серии, дето били подменени май или нещо такова, ако някой е запознат или може да препоръча нещо надеждно, нека сподели ! Единственото, което знам, че трябва да е двубутален, ако е блоу оф, ако е рецирулационен, ще е оригинален сигурно :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, имате ли идея от къде може да се получава съвсем леко придърпване на 2 хил. оборота. Не трябва ли точно тогава да е ритника на турбото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен се е получавало от следните неща:

1-кофти свещи

2.-недобра настройка на газта(бедна/богата смес)

3.кофти дросел. 

 Закачал ли си за грешки и какво показва диагностиката ?

Студена или топла или постоянно го прави ?

Редактирано от James
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Газта е настроена вс е ок, но проблема е пак на лице.

Интересното е, че няма колебания в свободния ход или оборотите, единствено замислянето и лекото придърпване на 2хил.оборота.

20171004_192228.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, очевидно имаш две грешки за дросел.  Дай да ти дадем 1 за проба  да го адаптираш и да се отвозиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ефект да дава, като имаш две грешки за дросела ? Пробвай като ги почистиш грешките за колко време ще се появят пак. Иначе съм в София, ако трябва помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, смених дросела, адаптирах го, но ефект никакъв. В ниските обороти(от 2хил.до 4хил.) много слабо ускорение...дори на моменти леко насечено, след 4хил. тръгва добре.

Започвам пак каране само на бензин.

Дано се окаже зле настроена газова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобини и свещи сложи от работеща кола, след това комутатора пробвай. Ама преди това изчисти грешките и покарай на бензин 50тина км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Грешките са от ниско напрежение на ел. инсталацията, а не от проблем със самия дросел. Замери с мултицед колко волта показва акумулатора в покой и при запален двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Колеги върнах стария дросел и турбото започна да се чува...определено върви по-добре, но отново набива грешка

01165 - Throttle Body Control Module (J338)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Публикувано (Редактирано)

Колеги смених дросела с перфектно работещ и всичко е точно.Да се счита за затворена темата.

Редактирано от rear_wheel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...