Jump to content

1.8t AEB Разтоварващ клапан?


rear_wheel

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Предварително се извинявам ако има писано по подобен проблем, аз не открих.

Скоро бях на диагностика в София и сменяхме дебитомер и бензинова помпа  след диагностика. Колата забиваше на 3хил. оборота и ускоряваше насечено. След смяната на дебитомера колата започна осезаемо да ускорява плавно и без насичания, но от 2 хил. до 4 хил. оборота ускорението е слабо,а след 4хил. започва да дърпа сериозно.

Направи ми впечатление,че има странен, но тих звук от към разтоварващия клапан-като от тунинг блоу офф. Направихме диагностика на колата, но майстора каза,че показателите са като по учебник, но го каза без да е замерил налягането което прави турбината...

Та въпроса ми е дали да търся проблема в разтоварващия клапан или е възможно да е друго?

Колата е А6 1.8т АЕБ на предно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още нямам време да сваля разтоварващия клапан за проба, но днес ми направи впечатление, че на 4та на 3 хил.оборот с включен климатроник няма никаква мощност по леко нагорнище... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причините за невървеж може да са много, газта добре ли е настроена, има ли грешки на диагностика, покарай и ти да се увериш, че не върви ?

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 29.06.2017 г. at 4:06 PM, rear_wheel said:

Все още нямам време да сваля разтоварващия клапан за проба, но днес ми направи впечатление, че на 4та на 3 хил.оборот с включен климатроник няма никаква мощност по леко нагорнище... 

Моята правеше същото с климатроник на студено и всичко уж беше точно с Н75 даже съпротивлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, странно но след продължително каране само на бензин колата тръгна да върви добре. Вчера сравнихме вървежа с А4 1.8т куатро и учудващо моята вървеше повече, а е по-тежка. Според колегата с А4-ката неговата си е сток и всичко е наред....може би просто е било въпрос на самонастройка на дебитомера.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш и газ ли? Ако газта не е настроена добре тотално ще обърка смесите и после няма да върви и на бензин. Ходи за настройка, Лонг трима не трябва да превишава в най-добрия случай 2% , в рамки е от -10 до +10.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Имам час за настройка на газта, но чак на 27ми юли. Дали до тогава да я карам само на бензин? 100% е за настройване. При смяна от бензин на газ започва да прекъсва и дори гасне, а след 5 секунди като прехвърли и не угасне си е ок!

Редактирано от VBI
корекция на месеца
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Намерих време да сваля клапана(блоу офа)оригиналния си е и не работи, ако съдя по метода  за тест с бутането на буталцето и задържането на малкия извод за вакуума. Не държи вакуум изобщо. 

Ако някой е минал през тази болежка, моля да сподели за подходящ клапан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече смених разтоварващия клапан с нов оригинален. Не мога да кажа, че има някаква особена разлика във вървенето, но ми се струва някак по-рязка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Това са грешките от днес, като след изчистването им остана само най- горната"p1602-35-00-voltage too low"

20170822_163114.jpg

Редактирано от rear_wheel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми струва ми се , че две от грешките са от него(Throttle body), свали го, почисти го хубаво отвътре(с бензин примерно), опитайте след това да го адаптирате с ваг-ком и така. Ако не се адаптира добре, значи е пътник.  

Редактирано от James
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но след изчистването им не се появиха отново( с изключение на първата за нисък волтаж). Мисля си, че бъгавия изпарител е объркал дросела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...