Jump to content

Разход 1.9TDI Multitronic


Kallinkata

Recommended Posts

Колеги, А4 В6 1.9 мултитрошляк ми дава разход на колонка 11, 12! И преди съм повдигал подобна тема, но всички казваха, че им харчи по-малко. Има ли някой с подобен разход или евентуално някой със съвет какъв може да ми е проблема, освен мултитроника☺

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега!

 

Ако имаш някакви съмнения, че колата ти не работи коректно( гори повече, върви по- малко и т.н.), направи една диагностика. Аз съм с 3.0 тди и ми дава градски разход между 10 и 14. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно пък аз си викам тоз бензин как арчи 13 14 бензин у града.

Пак мултитроник 1.8т ма се съмнявам от термос и датчика му,нищо че държи 90 градуса.

Редактирано от barash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам твоята има ли борд компютър и отчитане на разхода, но моята е 2.0 TDI multitronic и разхода силно зависи колко време я караш, например до работата. Половин минута след тръгване когато е студена средният рахход е около 13-14 /100, след още 10минути вече е 7.5/100, а ако я карам 15км в града пада още. Така, че рахода в града зависи най-вече от стила на каране - юркаш ли я на светофарите, разходът е голям. Извън града моят разход за 50км е около 6.0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам борд, при мен като загрее примерно както каза след 10, 15 мин каране ми дава 11.5, 12. Странното е че не я настъпвам, а при това положение според мен е високичък разход, но какво да се прави пускам по една сълза на бензиностанцията и така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко верно но датчика за темп. на термоса влияел много за разхода

при първа възможност ще го сменя да видим ще има ли разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...