Jump to content

Навигация за Ауди А4 В8


nickgaidarov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Отскоро съм собственик на Ауди А4 В8 бензин, 4х4, автоматик, 265 к.с., 2008 г., на реални 103 000 км.

Колата е като нова на външен вид с перфектен кожен бежов салон, в техническо отношение също вече четвърти месец няма никакви проблеми. Оказа се обаче, че тя не е с фабрично вградена навигация, а като разгледах в нета цени за оригиналната навигация ми се струват излишно скъпи – започват от около 3 500 лева.

В тази връзка е и въпросът ми към Вас – можете ли да ми препоръчате aftermarket навигация за моята кола, която да има всички функции на оригиналната /а по възможност и повече/ на приемлива за мен цена – около 1000 лева? Важно е също така тази навигация да се монтира лесно и на невидимо за шофьора и пътниците място, както и да ползва за екран наличния в колата дисплей.

Предварително благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Какво точно не те кефи във вградената навигация?

Ако са карти има теми как да се ъпдейтнат...

Пусни една снимка да те ориентираме какво точни имаш в колата че са няколко вида.

Афтърмаркет навигация която да ползва вградения дисплей не знам да има...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, hepo said:

Какво точно не те кефи във вградената навигация?

Ако са карти има теми как да се ъпдейтнат...

Пусни една снимка да те ориентираме какво точни имаш в колата че са няколко вида.

Афтърмаркет навигация която да ползва вградения дисплей не знам да има...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Навигацията като hardware просто я няма при мен.

12 minutes ago, congo said:

Шанса е да си само с радио.

Афтърмаркет каквото и да е и да комуникира с колата и да има всичко не мисля че ще намериш но не пречи да опиташ.

Сет за около 1000лв може да видиш това 

 

Не предлагам кабели или монтаж обаче.

Благодаря. Трябва ми само поз. 1 - main unit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега congo, благодаря много за този пост!

Явно моята кола е от варианта само с радио, без навигация.

Не съм и предполагал, че за да имам фабричната навигация, ще трябва да сменя освен посочения от теб main unit и екрана, панелите и т.н.

Освен това не знам дали дори да направя това всичко ще е 1:1 с останалата част от арматурното табло (като че ли по-скоро не), а и дали монтажа няма да е сложен, а не Plug & Play. Всичко това засега ме кара да се откажа от фабричната навигация. Още повече, че навигация ползвам рядко, а и имам подвижна такава (от тези, дето се захващат с вакуум на предното стъкло). Благодаря още веднъж - тези разяснения бяха важни за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и ще направя, благодаря.

Thanks. Danke. Merci...:nixweiss:

 

P.S. А и по-горе пропуснах да добавя, че освен подвижната навигация и тримата в семейството имаме навигации на телефоните си, така че няма реален проблем.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камери, трафик, POI's и др... иначе е сравнително актуална благодарение на един дето няма да го назовавам ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎16‎.‎08‎.‎2017‎ г. at 10:42 AM, congo said:

По актуална ще е винаги по ред причини но ... никога няма да е толкова удобна колкото интегрираната ;)

 

На абсолютно същото мнение съм - може да липсват някои благинки, но като цяло е супер удобна и на мен поне ми върши идеална работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я имаш ще си я ползваш мн ясно... честно казано в много от случаите я пускам да ме закара до града и като стигна пускам гугъл на телефона (до хотела или където съм тръгнал). Въвеждането на адреси винаги ми е било доста тегаво, ама доста... от скоро се научих да ползвам гласовите команди и се оказа доста по-лесно...

Липсата на интеграция с телефона е нещо което наистина не бих преживял, винаги ми е било много смешно като ги видя с много по-яки и нови коли от мойта да карат с телефона на ухото ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха баси якото не знаех че може това ееее струва си евала.:zustimm::zustimm::zustimm:

Това ли е 3g high.

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Бих желал да поосвежа малко темата си.

Какво мислите за това: http://katzarski99.com/shop/audi/multimedia-audi-q5-2007-2014/.

И най-вече - наистина ли тази навигация се интегрира с оригиналния дисплей?

На пръв поглед отговорът изглежда елементарен - ами щом са декларирали, че се интегрира, значи се интегрира.

Тогава обаче изниква друг въпрос - а защо тогава в комплекта има отделен дисплей? Той за какво е?

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда уж добро.

Дали няма пищи от грешки с интеграцията трябва гурутата да кажат,иначе става.Възможно е някой от форума да ича такова или подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пореден път!

Знаех си, че си един от тези, които ще помогнат.

Само с радио съм, пише AUDI Concert.

Сега ще разгледам линка и ако имам въпроси, ще питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, тази навигация работи с два дисплея - оригиналния и допълнителен такъв.

Така ли е? Ако е така, това не ми харесва. Дори според мен е по-кофти, отколкото ако работи само с друг дисплеѝ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тогава какво да се разбира под "интегриране с оригиналния дисплей"? По-горе си написал, че това се изразява в превключване на видео входовете - може ли по-подробна информация?

Освен това, и тук вече виждам противоречие, в описанието на системата пише, че оригиналния дисплей се запазва на мястото си.

Поздравления и за това, че в посочения от теб линк много добре си описал и недостатъците на тази система - като например местоположението на допълнителния дисплей, слота за SD-картата и др.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...