Jump to content

Зимни гуми а4 б6


matteraci

Recommended Posts

Единствената причина да сложиш 225/45R17 гуми,вместо 235/45R17 на А4 Б6/Б7 е цената.Не,че е нещо грешно.

Така мисля аз.Карал съм и с двата размера.

п.с.-Става дума за нови гуми,а не в заварено положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, atanasovkn написа:

Да те производителите ей така са я сложили табелката да ти кажат ,че тия стават , но има и още който не са описани :D .

 

Искаш да ми кажеш, че не мога да си сложа 235/40/18 само защото го няма на табелката? Нищо, че размера е 1 към 1 с 235/45/17....

 

Иначе аз не успях да намеря 235/45/17 в продъжение на няколко дни... нямаме наличност, трябва да поръчаме, ми то не е много популярен размер..., имаме ама Таурс, Маурус и т.н. И накрая уж намерих в Диана Пловдив (на сайта пишеше налични 4+бр Fulda), отивам аз на място и...3бр. Налично имаше Таурус, Рикен и Континенталки на 250лв парчето. Е не събрах психика за Континенталите и отнесох комплект 225ци, просто не ми се занимаваше повече. За следващия път ще знам да си поръчам 2-3 седмици предварително... Но все си мисля, че колата не "страда" много с тия гуми :D

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, aRobben написа:

 

Искаш да ми кажеш, че не мога да си сложа 235/40/18 само защото го няма на табелката?

 

Можеш по-всяко време да си сложиш такъв размер ... няма го на табелка на твоята и други на при (В7) и (B7 DTM) си го има и е популярен ...

Не само Диана предлага гуми и отстъпките им не са нищо кой знае какво ... имаш богат избор от сайтове и размери.

Разликата в цената не е нищо особено между 225/45 и 235/45 за да има колебания дали да сложиш предписания размер или друг.

Кодове и лепенки са сложени според мен защото всяка поръчка на кола си е индивидуална - пример:

A4 (B6) + 1BA + 205/60/15

A4 (B6) + 1BA + 195/65/15

A4 (B6) S-line + 1BE + 235/45/17

A4 (B7) + 1BA или 1BE + 215/55/16

A4 (B7) S-line + 1BE + 235/45/17

A4 (B7) S-line Plus + 1BE + 235/45/17

A4 (B7) S-line Plus + 1BV + 235/40/18 - Titanoptik (моята)

A4 (B7) DTM + 1BV + 235/40/18

S4 (B7) - тук вече незнам,да каже някой който я е купил с оригинални джанти и гуми

RS4 (B7) - и тук нямам идея дали излизат с 18-ки или 19-ки направо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, aRobben написа:

 

Искаш да ми кажеш, че не мога да си сложа 235/40/18 само защото го няма на табелката? Нищо, че размера е 1 към 1 с 235/45/17....

 

Иначе аз не успях да намеря 235/45/17 в продъжение на няколко дни... нямаме наличност, трябва да поръчаме, ми то не е много популярен размер..., имаме ама Таурс, Маурус и т.н. И накрая уж намерих в Диана Пловдив (на сайта пишеше налични 4+бр Fulda), отивам аз на място и...3бр. Налично имаше Таурус, Рикен и Континенталки на 250лв парчето. Е не събрах психика за Континенталите и отнесох комплект 225ци, просто не ми се занимаваше повече. За следващия път ще знам да си поръчам 2-3 седмици предварително... Но все си мисля, че колата не "страда" много с тия гуми :D

Колега , сложи си и 30 -ки , все пак на Ганьо може ли да се каже нещо ! :D:D  Това е зададено от производителя и за това е написано ! Не е компас за ориентиране . 

Подрави .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, atanasovkn написа:

Колега , сложи си и 30 -ки , все пак на Ганьо може ли да се каже нещо ! :D:D  Това е зададено от производителя и за това е написано ! Не е компас за ориентиране . 

Подрави .

 

 

Отказвам да приема, че не си ми разбрал въпроса, затова ще те помоля пак да ми отговориш - защо 235/40/18 не става? Ширина, диаметър, тегло? Кое ще се влоши - пътното поведение, разхода, показанията на уредите? Ще опира ли някъде или? 

 

Между др., ако ти се занимава, драсни едно писмо на глупаците в https://www.wheel-size.com .... "Ганьовците" в САЩ ще си купуват грешни гуми, ако не се намесиш! 

И тъй като знам, че ще ме попиташ защо давам за пример данните от за 3.0, ще ти отговоря преди да си ме попитал - защото тези данни съвпадат в най-голяма степен с моите - 215/55/16, 235/45/17... Американците са си направили труда да дадат стойността и за съответната 18ка, за хората които не знаят как са си го сметнат... и по някаква случайност е размера, за който те попитах :nixweiss: 

Capture.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, teodor_83 написа:

Колега МАРТО7007 стига си вадил на хората препоръките на производителя след като сам не ги спазваш.Сигурно твоята газова и тя е препоръчана от инголщат вместо хубав бензин.Или титаноптика излиза от завода с ланди.

 

Ти кой беше за да ми казваш какво да вадя,спазвам и какво не?

Да за ганьовец като теве препоръките не са важни,ти знаеш повече и си капацитет,извинявай.

Сам пишеш недосмислици.

Да я карам с хубав бензин,да карам я,ама не в Събота и Неделя като твоята само "с правилния мотор" т.е дизелов тракалник и то до автомивката и пак в гаража,за това съм сложил алтернатива.

Инголщад не ми дава заплата и не ми предлага техния стандарт на живот,за да сравняваш каквото и да било още повече размер гуми или джанти с монтиран ГИ.

 

За пореден път се убеждавам,че тоя форум отиде в небитието и се напълни с разбирачи,без никакви технически познания по автомобилите като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно ве каквото почукало такова се обадило искаш заяждане получаваш го,а за километрите сигурно нямаш и на половината ми навартяни.Неми се занимава вече с тебе и подобни на тебе ОЕМ-ци

Редактирано от teodor_83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.09.2017 г. at 23:07, aRobben написа:

 

Отказвам да приема, че не си ми разбрал въпроса, затова ще те помоля пак да ми отговориш - защо 235/40/18 не става? Ширина, диаметър, тегло? Кое ще се влоши - пътното поведение, разхода, показанията на уредите? Ще опира ли някъде или? 

 

Между др., ако ти се занимава, драсни едно писмо на глупаците в https://www.wheel-size.com .... "Ганьовците" в САЩ ще си купуват грешни гуми, ако не се намесиш! 

И тъй като знам, че ще ме попиташ защо давам за пример данните от за 3.0, ще ти отговоря преди да си ме попитал - защото тези данни съвпадат в най-голяма степен с моите - 215/55/16, 235/45/17... Американците са си направили труда да дадат стойността и за съответната 18ка, за хората които не знаят как са си го сметнат... и по някаква случайност е размера, за който те попитах :nixweiss: 

Capture.PNG

На 4.09.2017 г. at 23:07, aRobben написа:

 

Отказвам да приема, че не си ми разбрал въпроса, затова ще те помоля пак да ми отговориш - защо 235/40/18 не става? Ширина, диаметър, тегло? Кое ще се влоши - пътното поведение, разхода, показанията на уредите? Ще опира ли някъде или? 

 

Между др., ако ти се занимава, драсни едно писмо на глупаците в https://www.wheel-size.com .... "Ганьовците" в САЩ ще си купуват грешни гуми, ако не се намесиш! 

И тъй като знам, че ще ме попиташ защо давам за пример данните от за 3.0, ще ти отговоря преди да си ме попитал - защото тези данни съвпадат в най-голяма степен с моите - 215/55/16, 235/45/17... Американците са си направили труда да дадат стойността и за съответната 18ка, за хората които не знаят как са си го сметнат... и по някаква случайност е размера, за който те попитах :nixweiss: 

Capture.PNG

Колега както написах сложи си 30-ки ,никому не пречиш . Просто изказах мнение ,че тая лепенка не е да има да залепят нещо ! А Хамериканците са ми последната грижа ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, teodor_83 написа:

Спокойно ве каквото почукало такова се обадило искаш заяждане получаваш го,а за километрите сигурно нямаш и на половината ми навартяни.Неми се занимава вече с тебе и подобни на тебе ОЕМ-ци

Колко километра имаш ? за година на "дизеловия тракалник" съм му направил 70 х.км. , щото автомивката е а съседната улица :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, atanasovkn написа:

Колега както написах сложи си 30-ки ,никому не пречиш . Просто изказах мнение ,че тая лепенка не е да има да залепят нещо !

 

Добре, съгласих се - изобщо не си ме разбрал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и нямам много много време за мивки ама 3 седмици максимум гледам да я измия и така от мивка на мивка се събират м/у 30-40х. на година е 40х. ако я мия по често разбира се :razz: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...