Jump to content

"Думкане" отпред в ляво


Zeifod

Recommended Posts

опа... малък проблем с интернет доставчика, извинявам се!

Здравейте момчета,

Първо искам да ви се похваля и да благодаря на Димо (theSaint11), благодарение на когото съм с 4-ри нови газови амортесьора Билщайн. Сложих ги преди няколко дни и от тогава, не мога да си сваля усмивката от лицето като застана зад волана. Голям кеф! Колата стана много по-стабилна, държи се супер адекватно... абе все едно карам друг автомобил. Ефекта наистина е поразителен (като се има в предвид че старите амортесьори бяха оригиналните и единият преден беше изтекъл).

Но за съжаление след смяната остана един проблем. Преди да ги сменя имаше едно доста отчетливо "думкане" отпред в ляво (изтеклия амортесьор), наподобяващо силен удар на гума в метал, тъп и сравнително силен удар, който отдавах на заминалия амортесьор. След смяната удара почти изчезна, но все още при скорост над 30-40км/ч и малко по дълбока дупка се чува същия удар (все едно няма тампон). Интересно ми е на какво може да се дължи? Не съм сменял тампони на макферсоните и предполагам че може да е от тях въпреки че те са на не повече от 2000км. Възможно ли е да са се разбили докато съм карал с изпуснал амортесьор, или може да има проблем при монтажа или зглобяването на макферсона?

П.С. Тествах тампоните на място - махнах капачката и натисках калника - стержена на амортесьора с движи около 1 см нагоре надолу, нормално ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих същото преди 4 месеца със същите амортисьори - изчезна и тропане и лопане и всичко, като не съм сменял нишо друго тъй като майстора, "мой" човек така каза и за сега не ме е излъгал.Нищо чудно да е нграмотен монтаж....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих същото преди 4 месеца със същите амортисьори - изчезна и тропане и лопане и всичко, като не съм сменял нишо друго тъй като майстора, "мой" човек така каза и за сега не ме е излъгал.Нищо чудно да е нграмотен монтаж....

значи ако стержен е стеблото на амортисьоре не е нормално де се мести с 1 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стеблото имам в предвид, да. Там където излиза от тампона има една голяма шайба (чашка) - тя се движи. Може и да не е точно 1см, но има осезаем луфт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...