Jump to content

Брум в задна дясна колона!


DStefanov

Recommended Posts

Здравейте,

 

От скоро започнах да чувам някакъв "брум" в колоните за ниски и високи честоти в задната дясна врата. Шумът беше слаб, но в последните седмици се увеличи значително. В момента е почти нетърпим и не мога да намаля, изключа по никакъв начин. Не мога да го премахна дори, като изключа RNS-E -то. Днес забелязах, че се влияе от ключа за пускане на фаровете /кръглият превключвател от дясната страна на волана/. Винаги го държа на "AUTO", и когато днес го превключих на "0" брумът намаля значително, но не изчезна съвсем. При всеки един от случаите тези колони от дясно не свирят, а се чува само брум. Друг ефект, който забелязах, е че когато натискам газта, в колоните чувам жуженето от двигателя. Възможно ли е да са изгорели някакви филтри или да е проблем в усилвателя?

Какъв може да е проблемът и каква е връзката с ключа за фаровете?

Колата е Audi A4 B7 с озвучителна система BOSE!

Ще съм Благодарен, ако някой помогне или даде малко насока за да реша този неприятен проблем.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въззможно е кабелите в маншона на дясната врата да са се оголили и затова да се получават смущения. При мен не свиреше задната линия и колега ме посъветва да проверя кабелите в маншона - оказа се, че за говорителите се беше прекъснал по един кабел и се забелязаха заголвания по токовите кабели - за стъклата, подсветката и т.н.

Свали маншона и разгледай кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Ivanichkov написа:

Въззможно е кабелите в маншона на дясната врата да са се оголили и затова да се получават смущения. При мен не свиреше задната линия и колега ме посъветва да проверя кабелите в маншона - оказа се, че за говорителите се беше прекъснал по един кабел и се забелязаха заголвания по токовите кабели - за стъклата, подсветката и т.н.

Свали маншона и разгледай кабелите.

 

Благодаря за насоката! Ще проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е кондензатор в крайното стъпало. Или пък друг елемент. На колко години е тази техника? Ако е на Б7 може да е сдал багажа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...