Jump to content

Проблем с ниските обороти A3 Sportback (2007)


Denislav.V

Recommended Posts

Здреевйте колеги, Когато съм в задрастване и варва бавно бавно и колата е на свободен ход има леко притрисане на двигателя и оборотите се менят,но това се получава само при скорост около 10km. ако скороста е по висока няма го този проблем.Пробвах при натисната спирачка съединител дали ще промени нещу, но няма промяна винаги си го има това притрисане да тази определа скорост.Двигателя ми е 2.0 TDI BKD 16 клапана.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова те дразни този проблем отиди при човек който е на ти с тези колички. не се знае предните собственици какви магии са вършели по колицата.

Редактирано от venomcorp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих но на диагностика нищо не излиза и майстора каза че трябва да импровизираме(Сменяме части на кожто не сме сигорни дали е от тех проблема).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз съм със същата кола имам абсолютно същия проблем като включа в компютър ми показва грешка с дюзата на третия цилиндър но все още не съм му обърнал внимание а и като държа съединитела този проблем го няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото и тя също ти прави проблем. Механична повреда няма как да я хване датчик, за разлика от дюзата.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като давах моите дюзи в Гърция в бош сервиз да им направят профилактика откриха проблем в 3 - ти цилиндър в електрониката на дюзата.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото и тя също ти прави проблем. Механична повреда няма как да я хване датчик, за разлика от дюзата.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Има безброй истории за сменен маховик и никакво подобрение на тресене/нестабилен празен ход. Просто твърде убедително даваш твърде скъпи диагнози. Виждал съм няколко коли с хлопащи на смърт маховици и перфектно стабилен празен ход.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има безброй истории за сменен маховик и никакво подобрение на тресене/нестабилен празен ход. Просто твърде убедително даваш твърде скъпи диагнози.
Диагноза без видян и изледван пациент няма как да се постави. Всичко тука дето си го пишем е само насочваща информяция. При натиснат съединител , след като изчезва тресенето, какво да е?

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ме беше питал преди известно време, щях да кажа маховик. След като смених съединител(с маховика, да не стане объркване) и после и 1 тампон на мотора, вече казвам, че може и да не е маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте

Проблема се решава 

1.С буксите на дюзите - свиват се за да имат по добър контакт/клемичките/

2.Регулират се дюзите/на студен двигател/по реда на работа на дюзите/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дайте сервиз който може да изварщи този ремонт.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...