Jump to content

Проблем с АБС


Стилян

Recommended Posts

Здравейте колеги колата е а4 Б6 авф ще се радвам ако някой може да ми помогне от няколко дни ми свети лампата ЕСП и АБС както и тази за грешка в двигателя всичко стана след смяна на модула на волана  а днес ми отказа и скоростомера направих му тест с ваг-ком и стрелките си мардат но като карам стои на 0 ето и лог на грешките .

---------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine        Labels: 038-906-019-AVF.lbl
   Part No: 038 906 019 LJ
   Component: 1,9l R4 EDC G000SG  4910  
   Coding: 00002
   Shop #: WSC 63351  
   VCID: 6ADB2423168A324E2A7-4A9C
   WAUZZZ8E74A079505     AUZ6Z0C0227406

1 Fault Found:
18061 - Please check DTC Memory of ABS Controller 
            P1653 - 35-00 - 
Readiness: 1 1 1 1 1 

-------------------------------------------------------------------------------
Address 03: ABS Brakes        Labels: 8E0-614-517.lbl
   Part No: 8E0 614 517 
   Component: ABS/ESP front       4329  
   Coding: 04155
   Shop #: WSC 12345  
   VCID: E5C1D71F7F949D36875-5000

1 Fault Found:
00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left  (G47) 
            30-00 - Open or Short to Plus

-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC        Labels: 8E0-820-043.lbl
   Part No: 8E0 820 043 AA
   Component:   A4 Klimaautomat   1219  
   Coding: 00000
   Shop #: WSC 63351  
   VCID: 60CF460BE0B6781EF43-5000

1 Fault Found:
01312 - Powertrain Data Bus 
            79-00 - Please Check Fault Codes

-------------------------------------------------------------------------------
Address 09: Cent. Elect.        Labels: 8E0-907-279-8E2.lbl
   Part No: 8E0 907 279 F
   Component: int. Lastmodul  NDL 0517  
   Coding: 00002
   Shop #: WSC 63351  
   VCID: 3561C75F0FB4ADB6775-4A3A

1 Fault Found:
01312 - Powertrain Data Bus 
            79-00 - Please Check Fault Codes
Някой да е имал подобен проблем? Дали има общо спирането на скоростомера с тази грешка в абс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да според мен има защото моята кога включа фаровете нз защо така и ми светват лампите на абс и тракшъна със голям удивителен и скоростометъра не отчита 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на път за работа проверих в абс на 1ви канал сензорите за скорост на гумите стоиности показва само предна дясна лявата не. Има ли датчици и на задните колата не е куатро? После ще проверя и на канал 17 в климатроника далище отчита км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък абс отказва да се свърже...пише ченяма връзка с контролния модул има ли бушон за абс и къде се намира в таблото до вратата на шофьора няма бушон за абс ...почистих буксата която е до модула на абс пак е иска да се свърже..някакви идеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Стилян написа:

Сега пък абс отказва да се свърже...пише ченяма връзка с контролния модул има ли бушон за абс и къде се намира в таблото до вратата на шофьора няма бушон за абс ...почистих буксата която е до модула на абс пак е иска да се свърже..някакви идеи

42 бушон е за абс-а отстрани на вратата ,25 амперов е,само с този модул ли не може да се свърже или и с другите,ако е само с този напълно е възможно да е заминал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като смени модула на волана ,после кодирали го,ако си слагал автопилот има тема където всичко е описано подробно за кодирането ,темата е в раздела "направи си сам"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да всичко си направих знам я темата ама трудно прие кода на абс и след доста опити успях да го кодирам излезнаха обаче тези грешки след това спря скоростомера сега не иска да се свърже с абс и светят все едно не е кодиран... чудо нз кво да прр 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се свързвам с абс излиза ми и грешка в мотора че няма връзка с абс...може да е модула или някъде по кабелите ще търся утре , а може ли заради модула на абс да ми е спрял и скоростомера (километрите ги отчита)?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги реших проблема като имам свободно време ще обясня каква беше причината. Благодаря за мненията и помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че буксата коя влиза в абс-а не е влизала както трябва на нея има една гума която пречеше да влезне до край от там нямало хубава връзка и изписва грешките. След премахването и всичко изчезна и си работи коректно. До този извод стигнах аз, но два дни обикалях по майстори и никой не го забеляза това добре, че не смених модула щеше сигурно да се оправи но нямаше да е той виновника. Има доста теми които четах симптомите бяха същите като моите грешка в левите датчици за скорост дрън дрън ..всичко е било от гумичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...