Jump to content

Проблем с ел.перката !!!


gokhan96

Recommended Posts

Колеги имам проблем с ел.перката на радиатора ,когато давам на контакт перката се включва после се изключва когато си иска.Това пречи зимно време на двигателя да загрява до 90 градуса.Някой запознат ли е с този проблем колата е ауди а4 б6 1.9 131!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери темп. датчик G62 с Ваг Ком.

Ако показва висока темп. нормално е да се пускат.Трябва диагностика....няма как.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно къде се намира този датчик G62.Нямам време да я закачам на  ваг-ком ако пробвам направо да я сменям с нов няма ли да стане мисля че няма да струва много пари :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се отзад на мотора,близо до тандем помпата,стои на един фланец с няколко изхода,като свалиш турбо пътя преди егр-а ще го видиш,перката може да се вкл поради много причини,без диагностика няма как да се разбере,има и евтини има и скъпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те помоля да напишеш какво е било решението при теб, защото и при мен електрическата перка се включва,  когато си иска и ми дава грешка в температурния датчик. 

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега обаче няма да е скоро защото нямам време да я закача на ваг ком постоянно пътувам когато реша проблема ще споделям :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като смених температурния датчик, който се намира под ЕГР,  моята електрическа перка спря да се върти безпричинно.

Лампата на подгревните свещи вече светва за много кратко време. 

Корпусът на стария датчик беше черен, а аз сложих такъв със зелен корпус. Не знам дали има голямо значение, но при мен се оправи проблема. 

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да снимам, но ще ти обясня. Този датчик се намира от задната страна на двигателя.

Маха се кората върху мотора, след това се маха и тръбата, която свързва интеркулера и EGR-а. Изглежда леко сплесната и сякаш пластмасова, защото не се сгъва. Ако застанеш пред колата отиваш до левия калник и почваш да гледаш надолу, под EGR и леко навътре и ще го видиш датчика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 21.01.2018 г. at 23:17, ads написа:

Ще те помоля да напишеш какво е било решението при теб, защото и при мен електрическата перка се включва,  когато си иска и ми дава грешка в температурния датчик. 

Колега реших проблема смених датчика на охладителната течност и вече не ми се включва перката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...