Jump to content

Автомат Масло. Ardeca Z6 за Ауди А6 2008


spr87

Recommended Posts

Добър Ден колеги.Днеска смених маслото на автоматика на колата и понеже е на 210000 и никога не беше сменяно ми препоръчаха частична смяна.само на 5 от 8литра.Какво мислите по този въпрос и дали това Ardeca Z6  което уж пак било препоръчително за   ZF кутиите е подходящото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти ще кажеш как е , има ли разлика след смяната ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частичната смяна е 6.5л от близо 10. MиД авто до колкото знам работят с ардека и дават гаранция.

Все пак темата ти е малко след дъжд качулка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля  , че е правилно   частична смяна само   с същото , а ако   е пълна  каквото ти е кеф :) е стига да отговаря на спецификацията .  Колко  ти излезе ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 280лв. Масло 5л + работа+ филтър + отваряне затваряне на долната част на кутията да се почисти от стружки и др. неща ако има затлачени и 30лв за диагностика пожелах че да не стане така смяна масло пък да има друг проблем.съветват частична смяна на масло за коли на повечко км и пълна ако беше примерно на 50000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, spr87 написа:

Ами 280лв. Масло 5л + работа+ филтър + отваряне затваряне на долната част на кутията да се почисти от стружки и др. неща ако има затлачени и 30лв за диагностика пожелах че да не стане така смяна масло пък да има друг проблем.съветват частична смяна на масло за коли на повечко км и пълна ако беше примерно на 50000км

Наполовина на оригиналния комплект .. а освен смяна нещо друго правиха ли защото  гледам има адаптация след смята ..  P.s и никаква ли разлика няма след смяната .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото трябва да е Ардека Матик 8 http://www.ardeca-lubricants.be/en/oilproducts/passenger-cars-1/automatic-transmission-fluid-3/synthetic-atf-26/matic-8-hp-1124/?p=1124

А6 2008-ма година не излиза с ZF LG 6, а с 8 и го пише в ETKA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сложиха ми z6 нали уж за 6 степенен автоматик.Проблем ли е?И също така че сменихме 5 от 8 литра а не всичките защото било рисковано на коли на повечко км.

Редактирано от spr87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето заради такива работи се отказвам да сменям в такива сервизи масло ...  като се строши и мия направят като дадат гаранция  и то поне 20к да наливат каквото масло кажат ама иначе само оригиналното или аналог .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...