Jump to content

Загуба на антифриз 1.8т BFB


Milko1988

Recommended Posts

Здравейте колеги,нов съм във форума,защото нямах Ауди.Преди месец се сдобих с а4 Авант б7 1.8т и съм доволен,

от 1 седмица имам сериозен теч на антифриз,но странното е,че тече доста вечер като оставя колата,а при работещ мотор,не.

Карах я в сервиз,смъкнахме кората,нищо.Снощи я оставих без кора и видях на сутринта,че теча идва под шайбата на коляновия вал.

Ясно,помпата е ,но не мога да долея антифриз ,защото казанчето е на МАХ и става все по-пълно,а тече вече почти 10 дена отдолу и оставя петна на пътя по 1 метър широки.

Парното изчезна също и има голяма въздушна възглавница.

Поръчал съм водна помпа и термостат,ангренажния ремък имаше надпис още и беше непокътнат,защото преди мен е сменян и видяхме,че ролките и шайбите са нови,но помпата-незнам,или е дефектна или не е е сменяна.

Въпроса ми е,дали термостата не е блокирал и да изтича от първия кръг,а втория да остава пълен и заради това да не мога да налея?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да доливаш на студен мотор.Термостата може да се провери с Ваг-ком дали и как работи.Като е затворен седи на 3.9%.В това студено време сега единствения вариянт да ти отвори е ако я изръчкаш като е загряла.На малка газ ако се кара при мене седи на 94-95 и затворен термостат.Подам ли газ докрая веднага отваря.Интересното е че предишния ми седеше винаги забил уж на 3.9% което значи затворен, но всъшност беше постоянно отворен и колата неможеше да загрее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя термостат дето го гледаш през вагком, не се заяждам, питам че ми е интересно.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Marto7777 написа:

Трябва да доливаш на студен мотор.Термостата може да се провери с Ваг-ком дали и как работи.Като е затворен седи на 3.9%.В това студено време сега единствения вариянт да ти отвори е ако я изръчкаш като е загряла.На малка газ ако се кара при мене седи на 94-95 и затворен термостат.Подам ли газ докрая веднага отваря.Интересното е че предишния ми седеше винаги забил уж на 3.9% което значи затворен, но всъшност беше постоянно отворен и колата неможеше да загрее.

Одеве долях половин литър, бях я оставил с отворена капачка да изстива. Като почне да позагрява и надига водата от казанчето, защото малкия маркуч го пълни, но долния все едно е запушен и системата не взима от там и за това прелива. 100%не отваря. Като давам повече газ и чувам как бълбука въздуха отвътре и тогава тръгва парното иначе на светофар духа студено. Имаше пак няколко капки под шайбата и се е стичало под картера. 

Дали заради термостата да не е заминала също помпата, нещо като защита на гарнитура на главата? Колата си върви супер, не пуши бяло и не прекъсва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз не се заяждам но когато имаш проблем се пита,

а ти питаш отговор като добавим и това,че не разбираш и механика резолтата е уникален.

За това просто питай те колегите ще ти помогнат с каквото и както могат.

По темата - не отваряй капачката когато водата е топла,доливаш малко над нивото и когато стрелката е на 90г. Карай я малко над 3500 об. За около 5 6 мин тогава парното ще си дойде и на сфетофар,ако не изчакай да истине без да отваряш капачката и пак долей но след като е истинала и пак същия филм.А водната помпа нема гаранция с тия качества на пазара и на 5000 хил. Помпа е протичала така ,че .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имам парно, но теча си остава и термостата стои затворен. Утре е в сервиза, ще сменям и помпата и термостата и ще пиша, кво е станало. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...