Jump to content

ПРОБЛЕМ С ГОРИВО И СКОРОСТОМЕР


iwanow05

Recommended Posts

Здравейте, в продължение вече на месеци се опитвам да оправя няколко проблема по Audi A6 c5 2.5TDI. 
Проблема е следния: първоначално ми отказа да работи скоростомера, не отчита абсолютно нищо, след това стрелката за гориво започна да се движи според наклона на колата и горивото не отчита правилно. Мислех, че е от самото табло, но не е... смених таблото и се оказва че май е нивомера в резервоара. Има ли някой който е имал същия проблем да сподели как става това нещо? Всичко ли вътре се сменява или само определена част за да отчита привилно? За скоростомера ми казаха, че е възможно да е от датчика на скоростната кутия и да се опитам с нов дали ще стане. МОЛЯ ако някой е срещал този проблем нека сподели. Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем. Скоростомера спря да работи и по същото време нивото на горивото падаше на 0 и светваше сигнал че няма гориво. Така докато не загася и запаля и след определен период от време пак се повтаря. Смених датчика на скоростната и нямаше никакъв резултат. Накрая проблема се оказа в таблото, но не съм сигурен точно какво прави майстора. След това си сложих стария датчик за скоростта и с него си работеше всичко и така докато не я продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених таблото и се оказа, че не е от него. Ще опитам с нов датчик. По ме притеснява горивната помпа цялата ли трябва да се сменя или само този поплавак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж буксата на скоростите за скоростомера,аз като откача моята няма скоростомер и стрелката за горивото подскача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Илзезна друг проблем при който не ми работят стъклата и плафоните в купето. Казаха ми да сменя някакви термо бушони които са под волана? Някой да има такъв проблем ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и комфорт модула да се е удавил.Провери под шофьорската стелка.Вдигаш и мокета,отдолу има черна кутия,вътре е модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така. Не отчита скоротта и стрелката за горивото играе. Интересното е, че като загрее към 70 градуса всичко се оправя. iwanow05, реши ли проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го оправил проблема със скоростомера, смених километража, но не и проблема. Трябва ми канал за да погледна този датчик на скоростната кутия, но нямам подходящо място за да го погледна. За сега оправих проблема с комфорт модула и прозорците които не работеха. Всеки ми казва че колата извличала скороста от абс-а, но някак си не ми се връзва. По вероятно е да е от скоросната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен интересното е, че от време на време(1-2 пъти в месеца) ми светва и ABS и ESP лампата. После като я загася и я запаля се оправя. Но този проблем е от по-рано. Не знам дали имат връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, iwanow05 написа:

Не съм го оправил проблема със скоростомера, смених километража, но не и проблема. Трябва ми канал за да погледна този датчик на скоростната кутия, но нямам подходящо място за да го погледна. За сега оправих проблема с комфорт модула и прозорците които не работеха. Всеки ми казва че колата извличала скороста от абс-а, но някак си не ми се връзва. По вероятно е да е от скоросната кутия.

ABS действително има датчици на всяко колело но те отчитат въртенето на колелото и подават сигнал за да ти сработва абс и системите за сигурност. Километража е от датчика на скоростната който на мотор 2.8 се достига лесно като де отмести разширителния съд на охладителната течност без нужда от канал или подемник, но не съм сигурен при теб как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...