Jump to content

Автоматично отваряне на багажника Audi A6 C5 седан


mitko.be

Recommended Posts

Търся вариант за автоматично и напълно отваряне на капака на багажника от копчето на ключа като на новите автомобили за като си с багаж или колата е мръсна да не се мъчиш и мърлявиш? Сигурно варианти има, попринцип предпочитам нещо по-лесно, просто и евтино, не да преправя половината кола.

Пример: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Някаква идея от къде се взимат пружини с точните размери? Предполагам би работило и при седан, нищо че позицията на амортесьорите е различна?

Също така едва ли просто пружини ще свършат работа. Трябва вътрешния и външния размер да са точни, броя на намотките и силата на пружината.

Редактирано от mitko.be
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много писано за тая ''екстра'' но при ауди седана не съм виждал как е захващането на амортисьорчето от долната страна,защото от силата на натиска се огъва след време ако е на някаква тънка планка,другото което е че вероятноста да не се затвори багажника е голяма защото нали знаеш като се свие пружината не става 1-2 мм а поне 5 санта и пречи,погледни някак при затворено положение колко остава от долната част изобщо ако остава и аз ще ти кажа какви пружини да си вземеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах снимките да са максимално разбираеми, но все пак ако нещо не става ясно кажи за да обясня или да направя нови снимки.

 

https://imgur.com/a/OCLqQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, карам Ц5 комби и при мен няма никакво разстояние при затворено полужение. Не могат да се поставят такива прожини. Дали само при мен е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има точно 2см. при затворено положение. Вижда се на последната снимка до къде амортесьора се прибира прахта след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седана като гледам от ауди са направили малко по здрава от на някои други марки но дано да нямаш проблем със часта където се свързва амортисьорчето със планката отбелязал съм,а за пружините ще ти дам сайта и ако имаш възможност вземи по дълги примерно 10-12 см че да можеш да ги скъсяваш и задължително отдолу на пружинката гумена и отгоре метална шайбичка ,забравих да кажа смятам че синия модел ще ти свърши работа :) Ето ти сайта имаш голям избор от диаметри,успех.https://www.hennlich.bg/produkti/pruzhini-shchancovi-pruzhini-248.html

dV6LElt.jpg

Редактирано от Denyo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много. Нещо се затруднявам с избора на външен и вътрешен диаметър, така че да може да влезе и да не хлопа с височината е лесно.

Горе долу имаш ли представа какви пари са?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измери диаметъра със шублера лесно е а за парите честно не знам но няма да са някаква космическа сума.Все пак вземаш 10 см и примерно диаметър 3-4 см!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

@Denyo К

@Denyo олега би ли ми дал точните размери на пружинките.Става въпрос за А6 4F. И от каде да си ги поръчам.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...