Jump to content

Чип за автомата


Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам дали някой знае къде мога да си чипна кутията. Става въпрос за 3.0тди 6 степенен автомат. Ако някой знае някой човек който да се занимава с това нека да сподели. Благодаря и лек ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са хората които правят такъв чип или настройка ли да го кажа не знам. Колата започва да включва осезаемо по-бързо и на по-ниски обороти. Главно го правят хора пипнали и нещо по мотора. Дори съм чувал и там за  Stage 1,2,3. Да, вярно е че после ремонта ще е по-скъп, все пак отново с това се натоварват механизмите вътре,за да работят под по голямо напрежение. Очаквам включване на още хора :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да секна ентусиазма ти обикновено такива решения търсят хора с проблем в колата си. Не казвам, че задължително имаш такъв, но е вероятно. За да се движиш комфортно с автомат трябва и да искаш. С други думи за да превключи когато ти искаш трябва да се освободи от напрежение, да му върнеш газта. Да превклюва адекватно на високи обороти пак трябва да се освобождава леко от товар. Да върви на 1200оборота на последна предавка и като натиснеш до долу да не върне 3 предавки надолу и да се истреля, направо го казвам няма как да стане. Трябва човек да го накара да прави такива неща. Връщането на долна предавка при подаване на газ повече от да кажем 30% цялата мощност на автомобила е необходимо условие за да може кутията да се пази от въртящия момент на двигателя. С други думи направено е както трябва да бъде. Сложи чип на мотора, така ще получиш повече тяга, от там ще даваш по-малко газ, от там кутията ще сменя по-ниско и по-малко. 

 

Не задължавам никои да ми вярва, това са според мен нещата! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Най-добре е да си флашнеш кутията,мотора и таблото .С последните заводски версии.

2.Чипваш мотора

3.Типтроника няма какво да го правиш.За ДСГ си има софтове,но не знам някой да може да ремапне Типтроник.

Слагаш последна заводска версия и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мотора е направено вече каквото трябва.Чип, без дпф(с даунпайп), изкл егр, вихрови клапи, генерация, филтър и така. Остава тази кутия която за мен не е особено адекватна вмомента и затова търся решение. Благодаря на колегата цецо за информацията за типтроника(аз съм с такава) Как се флашва и кой може да ми качи последните версии на кутията? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи откъде си,в Порше могат,Стефан krematop може,zhelqza6 от Варна и той.

Правил съм при тях последни заводски ъпдейти,но Типтроника като цяло си е бавен - сменя за 200ms ,a DSG за 8ms

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Ц Е Ц О написа:

Зависи откъде си,в Порше могат,Стефан krematop може,zhelqza6 от Варна и той.

Правил съм при тях последни заводски ъпдейти,но Типтроника като цяло си е бавен - сменя за 200ms ,a DSG за 8ms

Благодаря ти за помощта, свързах се със Стефан и ми каза, че имам последната версия на кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи давай всичката газ и да не ти дреме.

Направил си най-важните неща с оглед горива и въздух в БГ!

Абстрахирай се от тоя автомат и се радвай на колицата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...