Jump to content

Подмяна на разпределителен вал


Recommended Posts

Здравейте колеги .

Нов съм и не знам да ли пиша в правилното място ако нека ме пренасочи те .

Така става въпрос за Ауди а4 б5 1.6 100 к.с adp мотора .

Та въпроса  ми е какъв разпределителен вал да си сложа за да я направя още малко по пъргава в средния диапазон, имам впредвид че искам да увелича времето в което са отворени изпускателните и всмукателните клапани .

От каква кола примерно да закупя прослувутия вал , изчетох сумати материали но точно на този двигател не открих такива направени манипулации .

Благодаря на отзовалите се ☺️

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено тунинг фирмите правят спортни валове за мотори, които си заслужават засилването и инвестицията. За 2.3 петаците има например, за 1.8т има, за моя мотор на алфата (2.0тс) също има на пазара спортни валове.

 

На този 1.6 мъртвец най-вероятно никоя фирма не си е правила труда да разработва каквито и да е части за тунинг.  Просто защото в същото купе се предлага и 1.8 мотора, който е и двувалов и с 20 клапана и върви доста по-добре.   Пък за 1.8Т да не говорим.

 

Ако искаш да я съживиш малко, насаждай 1.8т, слагай чип и ще караш 180 коня кола. 

Или направо я продай и си купи по-мощна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

При 8 клапановите 1.8 мотори на ВАГ слагат вал от двулитров мотор и става малко по пъргава в средните и високи обороти. Предполагам ,че може и на 1.6 да се постави такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...