Jump to content

Теч на бензин А4 Б7 1.8 Т


Milko1988

Recommended Posts

Здравейте колеги,от вчера имам теч на бензин отдолу под кората пред горивния филтър,там под голямата кора пред тази на филтъра има 2 бензинопровода и до тях има някакъв отрязан заводско пластмасов маркуч,от който тече яко бензин,също така има виене около 1500 оборота от десния преден подкалник.Откачих маркуча от клапана над въздушния филтър и виенето спря,отделно в резервоара се създава много силен вакуум и сега карам с полу-развъртяна капачка,теча намаля,но не спира. Имате ли някакви идеи какво трябва види и дали в подкалника се намира виновника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес пак разглобих всичко в подкалника, където е канистъра и му изкарах всичкия бензин, теч няма вече,но магнитния винтил върху въздушния филтър не работи а бензиновата помпа почна да свири и колата умаля малко във ускорението, 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени  клапана,защото ще замине помпата,Създава се вакум в резервоара и се товари помпата.https://www.olx.bg/ad/klapan-benzinovi-pari-bosch-CID360-ID79JqZ.htm

Редактирано от Ив.Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поръчах го, ще карам  без капачка на резервоара , защото не живея в бг и дано издържи още 2 дена да ходя с нещо на работа. 

Редактирано от Milko1988
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота абсолютно същият проблем и с мен. Светна чека преди 2 седмици - след проверка - грешката беше обогатена смес. На път взе да тече гориво през маркуча, който принципно е за изпарения и стои отворен малко зад дясната врата. Първоначално вървеше и миришеше на бензин, след като спрях да проверя, взе да се излива без да стига въобще до двигателя и не успях да запаля повече. Същият проблем като в този пост от audi-sport.net.

 

В горния случай човекът е сменил бензиновият филтър и е било ок. Правих съвсем скоро обслужване и не ми се вярваше, но и първоначалното мнение в сервиза беше менте филтър.

 

Оставих я, ще пиша като ми се обадят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.06.2018 г. at 3:20, HereComesVic написа:

В събота абсолютно същият проблем и с мен. Светна чека преди 2 седмици - след проверка - грешката беше обогатена смес. На път взе да тече гориво през маркуча, който принципно е за изпарения и стои отворен малко зад дясната врата. Първоначално вървеше и миришеше на бензин, след като спрях да проверя, взе да се излива без да стига въобще до двигателя и не успях да запаля повече. Същият проблем като в този пост от audi-sport.net.

 

В горния случай човекът е сменил бензиновият филтър и е било ок. Правих съвсем скоро обслужване и не ми се вярваше, но и първоначалното мнение в сервиза беше менте филтър.

 

Оставих я, ще пиша като ми се обадят.

Стига бе хора, пак ли да е менте, тва е 2ри филтър за 3 месеца, 1во взех някъв евтин и помпата бучеше, след тва на Мале и изкара 1 месец и текна, сега не тече много ама съм отворена капачка и трудно паля сутрин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...