Jump to content

Проблем свети индикация за Мин масло -А4 Б6 3.0 guattro avant


legendata75

Recommended Posts

Колеги , моля за помощ и мнения.

Имам най-хубавата кола , за която си скъсах .... да я купя Ауди авант Quattro 3.0 бензин/2004г.

След една чанта пари и малък сак отгоре и обслужване , като се стигне и до смяна на заключващия механизъм на предния капак (за да ме разберете, поръчка от Германия ) , имам следния казус .

Вече втора смяна на масло правя , защото ми светва в жълто индикация на дисплея , че маслото е на минимум, маслото което ползвам е на ВАГ 5/30 - оригинал със сигурност и ми светва след като измина около 4000 км.

Масло имам, като изчистя щеката да проверя маслото индикацията изчезва и всичко си ОК до като не мина 100/150 км и пак светва.

За улеснение не съм сменил само маслена помпа , друго всичко.

моля помощ!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако започва да го гори след 4к значи сменяш маслото ,а ако маслото си е там сменяш датчика за нивото ,както каза колегата.А изгасянето на лампата става , като отвориш капака(предполага се че си видял нивото ,долял и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря Ви

Сменил съм заключващия механизъм на предния капак с всички датчици , които се знаят че съществуват.

Частите са нови от Ауди

И трите смени на масла които съм правил в различни интервали от 5-7000 км светва тази лампа

Вчера в Порше казаха че маслото ми което е 5/30 не е за мен защото карам и на газ, има 5-30 или 5-40 с индикация за газ бензин

Маслото ми е на ВАГ по спецификация за бензин 5-30

Казаха и задължително да си сменя щеката на маслото????

Като отворя капака , зачиствам щеката за да видя маслото и лампата изгасва и така до следващите 100-200 км 

При градско шофиране не се появява , само извън града,

Само с капака отваряне не става. Имам индикация за отворен капак , така че механизма работи.

ПОМОЩ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има масло

След мнооого препирни, казаха да сменя маслото с 5/40 /501-01

В момента на 5/30 вискозитета се скапва бързо

Лампата светва само на обороти , като загрее маслото

В градски условия не е светвала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...