Jump to content

Проблем с твърд волан


games

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с твърд волан и след множество процедури, той си е все същия.Колата е Сеат Леон 1М 1.9 TDI 110hp (ASV двигателя) 2004г.Публикувах го тук, защото доколкото знам А3 и Леон са идентични(ако нарушавам някое правило, моля да се изтрие темата :) ).След обикаляне по доста сервизи резултата беше -> сменена хидравлична рейка, сменена хидравлична помпа, сменено хидравлично масло, сменени тампони, шарнири, карета и т.н., но колата все още е с твърд волан.Предположихме че може да е от хидравличната помпа.Свалихме от работещ Леон, на който волана се въртеше с лекота.Сложихме я, но уви, резултата е същият - твърд волан.Искам да попитам някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.Все си мисля, че може да има някой "забил" кормилен накрайник, който да затруднява това въртене, но не мога да бъда сигурен.Благодаря предварително  :beer

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като кажеш твърд, имаш предвид тежък ли?.. все едно няма хидравлика. Повечето симптоми са износена помпа, но виждам че си я сменил. Ако завъртиш до край волана, чува ли се промяна в звука?

Отвори казанчето за течността и с въртене вижте дали не излиза въздух. Можеш да видиш тази тема:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...