Jump to content

Смяна табло?


Chexov85

Recommended Posts

Здравейте колеги! Нов съм във форума,и имам няколко въпроса.Колата е Ауди А6 С5 октомври 99г. Таблото е с точно половин Фис,като работи само първите няколко секунди след като се даде на контакт,и след това избледнява.Нямам представа дали е VDO или от онези там френските.Отделно от това,стрелките за водата и горивото не работят правилно,подозирам че някой го е отварял,и не ги е закачил правилно после,даже и тази на оборотомера не стои на нула при изключен двигател.Та дали ще мога да ремонтирам това,или да търся друго табло но с голям Фис?

20181005_171414.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че си ВДО. Това че оборотомера е паднал е от самото табло! Фиса е изгорял с времето, сменя се една лента, а колкото до стрелките на горивото и водата ако всичко си е закачено има два варианта самото табло отново, или по вероятния според мен датчиците. Аз имах същите оплаквания като твойте от теа табла и разбрахме на какво се дължат водата беше от датчика както и горивото също. На водата се сменя не трудно но за горивото е мн зле положението. Моя съвет е отиди на диагностика и разбери със сигурност дали е така. Това е най-лесния начин!

Sent from my SM-J730G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата стои на 70 градуса на изключен двигател,горивото стои на средата и тогава светва лампата,оборотомера стрелкичката е наддигната леко от основата,за тва мисля че са го отваряли и са му правили калибровка на око,а не с Ваг Кома...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо, и нищо не са направили.. Закачай я ако може да се оправи през вага супер, дано не се наложи да сменяш табло само че вътре е имобилайзера после кофти с ключа..

Sent from my SM-J730G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем, след няколко дни като проверя моето табло дали проблема е изчезнал, ще ти кажа къде ще ти го направят!

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя,ако проблема се окаже изцяло в таблото,дали да не го сменя изцяло,обаче този път с големия Фис,понеже никъде не съм чул и видял колеги да сменяват дисплей на половин Фис...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтносно горивото имайре предвид, че почти сигурно е таблото. Обикновено след рестарт показва правилно известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че колата ти не е подготвена за табло с борд. комп. (фул фис). Ще ти трябва да си прекарваш допълнителна инсталация. Иначе се сменя фиса и на това табло, не е проблем, но лично за мен не е ценово оправдано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,трябва ми табло голям Фис,лостче чистачки с букса,както и третата букса на таблото,нещо друго?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето за чистачки си има букса, ти само трябва да свържеш 3тата (сивата) букса от таблото с тази на лостчето на чистачките. Някъде имах и схемата. Трябва да си прекараш кабели и до радиото, за да ти излиза станцията на фиса. Не е голяма драма и да го пропуснеш, но горната част на фиса ще стои черна, ще светва само като има съобщение (нямаш бензин/масло и т.н.) Още 2 кабела трябва да пуснеш до казанчето с течност за чистачките, за да ти сигнализира като ти свършва течноста (+ самият датчик да си намериш ако нямаш, моята си имаше, просто не беше вързан). Отделно има и система за проверяване за изгорели крушки на стоповете и фаровете, много е удобно, но трябва още допълнителна инсталация + модул. Аз я пропуснах.

 

п.с. Мога да ти предложа табло и лостче, ако не си си намерил. Таблото е с една забележка, но пък и цената му ще е съобразена. Пиши на лично ако те интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...