Jump to content

въпрос за диф или раздатка


DobrevToni

Recommended Posts

Здравейте колеги тъй като за пръв път карам Ауди и го имам буквално от 10 дни и 500 км. Колата е внесена от Швейцария и е на 220 хил. реални км. Съдя по това , че е водена по сервизна книжка до 2014 когато е била на 150 хил. Скоростите сменят много гладко има мнооого леко едва доловимо притрисане на 3та, но не мисля, че е проблем. Сутрин на студено пали и се чува веригата за 1/3 от секундата . Изчетох много от вашите мнения преди да я купя и те ми помогнаха много в подбора.  Като цяло за сега съм много доволен . Сложих и инжекцион но ми се вижда прекалено висок разхода . Градско в София около 27 на 100 без да я газирам много . След още 500 км ще отида при газаджията да я донастрои и ще видим какво ще стане с разхода . Сега на въпроса . До колкото знам Ауди е с прословуто по здравина 4 по 4. При достигане до 80-90 км в час усещам вибрация в педала на газта . До сега съм карал бмв и при достигане на тази скорост усещах същата вибрация придружена с виене от дифа . Тук виене не се чува , но се усеща пак едва доловимо в педала. Не знам дали е нормално , или трябва да се сменят масла на раздатката и дифа или да го оставя така . Като цяло нямам идея дали са обслужвани тези системи и дали се обслужват . 

received_388929671844358.jpeg

received_406934063179180.jpeg

received_511491249331503.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така има вибрация в педала на газта и защо това те кара да мислиш че е нещо по торсена или дифовете?

 

Утре направи завой с навит волан и малко газ и кажи колко вие?

 

Торсен или отворен диф на прав път не би трябвало да вият, тогава върху тях има най-малко стрес. Гумите и джантите как са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрацията е много лека като виене , сравнявам го със усещането при бмв-то . Там имаше проблем с дифа и се усещаше при същите километри. Гумите са чисто нови джантите смятам че са добре , знам как се усеща крива джанта или небалансирана гума , но тук е различно. При навит волан и ниска скорост не се усеща нищо. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе ти писах маслата, които трябват. Добре би било да ги смениш

Относно вибрацията. По принцип такава не би трябвало да имаш ...

Висящ лагер на кардана да е ... ама той не се усеща така ... еле в педала на газта ...

Има добри форумни сервизи с опит, консултирай се с тях най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, DobrevToni said:

При навит волан и ниска скорост не се усеща нищо. 

при обратен завой усещаш ли лека вибрация?

смени ги тези масла, няма да сгрешиш и няма да ги мислиш много години след това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, royce написа:

Горе ти писах маслата, които трябват. Добре би било да ги смениш

Относно вибрацията. По принцип такава не би трябвало да имаш ...

Висящ лагер на кардана да е ... ама той не се усеща така ... еле в педала на газта ...

Има добри форумни сервизи с опит, консултирай се с тях най-добре.

 Благодаря колега , ще ги сменя.

 

Преди 20 часа, OvivO написа:

при обратен завой усещаш ли лека вибрация?

смени ги тези масла, няма да сгрешиш и няма да ги мислиш много години след това

 Всъщност да днес усетих че има вибрация при пълен ляв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нямам съмнение. Днес вече усетих това тътрене. Сега имам въпрос раздатката и торсена едно и също ли е? И ако да , нека да ми пише някой колега който има 500 мл . масло , чел съм че си го делите .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce

 Ясно благодаря за помоща .След празниците ще сменя маслата на всичко.

Редактирано от DobrevToni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, kikson1979 said:

И после да кажеш доволен ли си от ефекта :)

 

При мен имаше ефект. Преди смяната имаше леко тътрене, след това - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен  krematop ми препоръча за раздатката да си взема масло за диф и Sturaco добавка, вместо този 1л за 200+лв от който и без това трябват само половината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених преди месец на задния диференциал маслото,така се случи,колата беше за друго в сервиз,но имаха 2 туби оригинално и им казах да действат.Има  ефект.Тътрене на гуми мисля не усещам,по скоро имаше лека вибрация при пълен ляв/десен завой от място като тръгвам.Сега е по-малко,усеща се недоловимо.

Дали ще изчезне това на 100% колеги ако сменя и в торсена и предния диф маслото?

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, yanislav написа:

на мен  krematop ми препоръча за раздатката да си взема масло за диф и Sturaco добавка, вместо този 1л за 200+лв от който и без това трябват само половината.

И на мен това ми каза току що, малко се притеснявам честно казано защото цената коиято ми каза е направо смешна. Не искам да пестя като слагам заместители и след това да вия на умряло, но той беше доста убедителен и каза, че всичко ще е наред. Знам от форума, че си знае работата, тъй че, ще се възползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се разбрал с приятел ако ще сменя и той на торсена да си делнем 1 бутилка,но ОЕМско масло.Все пак веднъж ще го сменя докато е в мен колата,тънкажи не мисля да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги днес си смених маслото на раздатката  и диференциалите и ми останаха по 0,5л отG055 142 A2 което е за раздатката и 0,5л от G 052 145 S2 което е за дифовете ако някой има интерес да пише

20190108_132415.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...