Jump to content

Вибраций под седалката


alievi1991

Recommended Posts

Здравейте колеги моля за помощ.Имам си ауди а 4 б5 1.9 тди 90кс. 1997г. При набиране на 4-та при 70-80 км почва едно вибриране под мойта седалка.Смених левия тампон на двигателя, беше заминал и ми казаха че е от това,но няма кой знае колко промяна.Лявото вътрешно каре ме съмнява,защото маншончето имаше две дупки колкото 1 Лв и така съм го карал година,оправих го(маншона) но ме съмнява.Съмнява ме и да не е тампон на скоростна кутия,защото само на скорост го прави,мина ли на междинка става като лимозина (без шум от двг и вибраций под седалката)

Помогнете приятели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме съмнява същото за тампона...Може да е кората под двигателя...Ако е кората ще го прави на всички предавки при определени обороти...Успех:hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото махам кората но пак ги има.Днес един колега който има ауди от много години ми каза да проверя маслото на скоростната кутия,и се сетих че есента като си слагах корите и 2-те видях капки масло точно на кутията,и ми светна , че може да няма достатъчно масло там.И затова да прави така. Може ли и това да е причина.Благодаря колега☺

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Левия тампон на кутията е точно под тебе,има го на Lemforder за смешни пари.А колкото до тампоните на двигателя бързо си смени и десния,за да не сменяш скоро два тампона.Колкото а4ки и пасати съм отоврил винаги десния тампон е на парчета,а левия е в значително по-добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи  от тампона на кутията ли го прави това колега(Gostrex).На пролет ще сменя и другия тампон,но искам този шум и вибрация да се оттървя.Много Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички карета(полувалове), групата маховик/съединител, кардан(ако има), спирачни дискове, джанти/гуми/баланси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудното е че повече вибрира под шофьорската седалка,а на другата седалка(отпред) много по малко.Питах тук таме майстори всеки различно казват,ако някой е имал такъв проблем да помогне.Благодаря

Редактирано от alievi1991
Добавяне на текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи колеги проблема е решен!Проблема е бил във вътрешно каре (заминал Трипот),сега е добре е има си леки вибраций,но като за 20г. дизплак е много добре.????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...