Jump to content

Multitronic маховик


r3z0n4t

Recommended Posts

 

 

Днес си взех колата от AudiCenter(Финландия).

Бях я оставил за смяна на ангренажен комплект + масло на Мултитроника

(До сега колата е била със оригиналния ангренаж , маслото на кутията е сменяно на 59000 и на 110000 сега е на 226000)

Всичко добре засега..отдолу са ми написали че има опасност от повреда във кутията...понеже се чувал странен шум от маховика...ии понеже е скъсана някаква скоба която придържа тръбите за маслото на кутията трябва да се сменят +  маховика...(2500€)

По принцип аз знам че има странен шум от вибриращ елемент който почуква някъде..това го прави само при много ниска скорост около 1100-1300 оборота(когато има най-големи вибрации на  мотора и кутията)...случая със скобата не ме изненадва дори обяснява странния шум (на място нищо не се чува) понеже бях сигурен че има някъде скъсан тампон , я на мотор я на ауспух я на кутия.

Таа защо ви разказвам цялото това нещо...имам съмнение че ме карат да правя ремонт от който нямам нужда...на базата на някакви предположения( човека каза , че понеже трябва да се сменят тръбите незнайно защо? по-добре да се смени и маховика така и така ще се отваря кутията...а работата е много скъпа)

Интересува ме във България във АУДИ често ли се опитват да предлагат превантивни скъпоструващи ремонти поради евентуална някогашна повреда? При положение че всичко работи идеално...това ми е втора б8ца и горе долу знам как работи кутията..???

 

Моля някой който е сменявал маховика да сподели километри на колата и симптоми преди смяната? 

Колата ми е 2.0 TDI 143коня CAGA мотор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че няма симптоми...те се опитват да ме убедят че тръбите за маслото трябва да се сменят(незнайно защо) ии понеже ще разглабят е хубаво да си го сменя..несериозно ми звучи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята го смених на 237км съединител+маховик около 400евро+ 200 за работа мотора и кутията са същите!успех!

Редактирано от tzeno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На студен мотор чуваше ли се нещо? В покой? При мен мотора на студено доста трака...предполагам че е от маховика...казаха ми на студено да заслушам и ако има тракане значи е от него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...