Jump to content

A4 B8 MMI 2G Ретрофит MMI 3G HIgh или 3G+


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Планувам започването на проект по моята A4 B8 от 2008-ма, която в момента е с MMI 2G последна версия и B&O музика. Целта на начинанието е преминаване към MMI 3G плюс или High, което ще изисква смяната на цялата мултимедия, дисплея и всички модули свързани с нея. В момента съм на етап проучаване и търсене на нужните компоненти. Проекта мисля да започна в началото на лятото, за да е топло и да мога да разглобявам на воля. Ще се постарая бюджета на проекта да не надхвърля 3000лв до колкото това е възможно. Ще бъда безкрайно благодарен ако колеги с повече опит изразят мнение или дадат по някой съвет, особенно ако някой вече е правил нещо подобно. Проекта е вдъхновен от този: https://www.audi-sport.net/xf/threads/my-a6-3-0tdi-avant-bit-of-a-rebuild-and-repair-thread.211351/page-2#post-2163188

 

Списък за пазаруване:

  • Нов 3G дисплей с висока резолюция 4F0 919 604 (не знам тези с touchscreen от 3G+ съвместими ли са)
  • Нов главен модул с HDD и евентуално SIM карта, който да замени моят 6 дисков changer (ако моят се поддържа може да иде в жабката или отзад под DVD-то) 8RD 035 766 (ако е подходящ, трябва да проверя)
  • Окабеляване и нови преходници (на kufatec.com се предлагат много от нещата)
  • CAN шина версия 0071 (трябва да намеря и някой, който може да я обучи, също да видя аз, с каква съм и колко пина е)
  • TV тунер
  • DAB радио модул 4G0 035 061 или сходен след 2010та (ако се налага)

 

Още не съм сигурен, за сходствата между всички изборени. За начало ще се опитам да издиря катастрофирал автомобил с 3G и да взема всичко на куп. Ще издирвам и по моргите, за да сваля бюджета колкото е възможно. Ако не стане ще поръчвам от eBay. Преходите е много веряотно да ги поръчам от kufatec. Също за смяната на CAN леко се притеснявам, но ще се радвам ако някой тук е минал през това да даде съвет. Не знам дали трябва да сменя и модула на B&O музиката или е съвместим.

 

Ще се постарая да публикувам всичко в темата и да качвам колкото се може повече снимки, за да стане една пълна завършена тема в помощ на всички колеги решили да се захванат с подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още информация по темата:

 

Видеа за ретрофит

 

 

Възможни кат номера на части

 

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/154168-MMI-2G-to-MMI-3G-hi-and-B-amp-O-upgrade

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Описание как се демонтира управлението на климатика, мултимедията, скоростен лост на ръчка и конзолата с бутоните около лоста : https://www.ecodetuning.com/guides/B8/shifter/meisterkraft.pdf

 

Монтаж на оптичен кабел: https://www.audizine.com/forum/showthread.php/506824-let-the-MMI-3g-conversion-begin-)?p=8091112&viewfull=1#post8091112

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на CAN и програмиране при гоуфу:

 

Също след смяна на всички компоненти разбрах, че трябва да им бъде премахната защитата с лицензиран Audi софтурер - ODIS. Предложения за места където това може да се случи?

 

Ъпдейт на списъка за пазаруване:

  • 3G дисплей с висока резолюция 4F0 919 604  - 100лв
  • Нов главен модул с HDD и евентуално SIM карта - 250лв.
  • Окабеляване и нови преходници (на kufatec.com се предлагат много от нещата) - ще бъде от моргата, Kufatec казаха, че ми била стара колата за ъпгрейд към 3G Plus хаха
  • CAN шина версия 0071 - 250лв
  • TV тунер - 100лв
  • DAB радио модул 4G0 035 061 или сходен след 2010та (ако се налага) - 100лв
  • Усилвател B&O 3G версия, моят от 2G не съвпада - ? лв
  • Отключване на компонентите с лицензиран софт - ? лв
  • 5F Модул (Information Electronics) - ? лв

 

Цените, които имам до момента са от първоначални запитвания в една морга. Предполагам, че ще ги смъкна още доста ако ида на място, а даже не съм гледал наоколо по нашите морги.

 

Тоталка до момента: 800лв

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, congo said:

Нещата както ги виждам аз :)
За модули с опличен външен вид

 

5F + Display + Controls = 1500-1800лв

B&O = 1300-1400лв

DAB = 400-500лв

TV Tun MPEG4 = 500-700лв

Премахване на CP цена на час в Порше 90лв, алтернативно място цена на модул 40E. Цена за всичко накуп = 100-150E

 

Общо 4700, ако се вземе всичко от едно място може да слезе на 4000лв. но 800 .... не ми се вижда възможно това.

 

Скоро правих подобно нещо на А6, цена без усилвател с включена работа 3300лв.

 

 

Да прав си, такава е сметката ако действаш на момента и вземеш нещата от първия попаднал "донор". Аз не бързам и търся "точния" човек, който ще ми продаде нещата без да знае тяхната стойност. Може да не ти се вярва, но не веднъж съм правил такива покупки. Прост пример, по миналата година взех лаптоп на балдъзата ми за подарък от една женица от Бургас за 180лв. Лаптопа беше с 4 ядрен процесор, 6 GB RAM и 1 TB диск, ACER Aspire. Цената на такъв 2-ра ръка е към 450лв дори в момента. Лаптопа имаше проблем с вентилатора, който струва 10-на лв нов. Тъй като женицата не е на ясно гледа да се оттърве от него. Обявената от нея цена беше 250лв, аз лесно я свалих до 180. Добър подбор на продавач + пазарлък и подчертаване на "недостатъци" на предмета дават добър шанс да вземеш нещо на страхотна цена. При мен този ретрофит е с цел глезотия, а мен не ме притеснява да чакам достатъчно дълго, за да взема нещата на супер изгодна цена. Ако трябваше да действам на момента цените щяха да бъдат такива каквито казваш. За СР ще видя дали могат да го направят в Авточойс В. Търново, официални на VW са и дано са способни. Да карам без половината електроника на колата до Порше не ми се ще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/2/2019 at 4:16 PM, vankyy26 said:

Здравейте колеги!

Планувам започването на проект...

 

Защо не ѝ сложиш един Андроид, нещо такова:цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

27 minutes ago, congo said:

Всеки офиц дилър може.

Не е проблем колта да се кара дори и половината модули да са в режим на защита, просто дискомфортно.

Дано наистина намериш частите на цените на които си написал. Добра сделка ще е.

Поздрави.

Да, трябва да се подбере подходящо време, да не вали, за да не се поти стъклото, защото климатроника няма да работи и т.н. Единствено ако се наложи ще предприема по-дълго пътуване така, но и както ти казваш би трябвало от VW, след като са официален дилър, да могат да извършат процедурата, а и цените ще са една идея по-ниски от Порше. Надявам се да успея да намеря подходящите компоненти на добра цена, сумата не е от такова значение, въпроса не в това дали мога да си я позволя, а че ще пръсна парите за глезотия. Текущото ми 2G е с ъпнати карти от март 2018 и навигацията е на 90-95% точна дори в малките населени места. Рядко някоя улица я няма, а реално бих могъл да инсталирам AMI и да си реша проблема с медията (което ме дразни най-много). За това и искам да сведа разхода до минимума. А с кабели от къде се снабдяваш колега? От kufatec ми казаха, че нямат подходящи, не било възможно и т.н. Моята идея е да изкормя донор, но ще трябва сериозно разглобяване вкл. на интериора в цялата кола или рязане, а много ми се искаше да намеря преходи и да оставя възможността за връщане към 2G.

10 minutes ago, CVT said:

 

Защо не ѝ сложиш един Андроид, нещо такова:цък!

 

Колега, това първо не мисля, че е съвместимо с 2G (ПП - моята от 2008ма е много далеч от фейслифт версията). А дори да е, идеята е да направя още няколко ретрофита в бъдеще, т.е. така или иначе ще е добре да съм с оригинални компоненти. За начало преден парктроник и камери - предна и задна. След тях и адаптивния круиз, авт. фарове и чистачки. Разбирам, че много колеги са на мнението, че е по-добре да се закупи друг автомобил с по-добър пакет, но намирането на такъв + сервизна история проверена в Audi + липса на забележки по автомат или двигател + липса на забележки по интериор + липса на забележки по окачване е много трудно. За мен по-важно е състоянието на автомобила, какъв би бил смисъла да взема наблъскан с екстри автомобил, но смазан от каране. И цената на такъв ще бъде двойна на цената на моят, докато с малко труд бих могъл да получа комбинацията от всичко, което ще ме накара да се чувствам комфортно в колата и ще спестя пари, които бих могъл да похарча за семейството си :)

 

ПП: Ето за този дисплей ми искат 100кинта, обмислям го. Резнали са го с буксите, което ме устройва напълно, че трябва да се отдели + и - от моя сноп и да се понади.

image;s=585x461.jpeg

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за ентусиазма [emoji4] , ако не е тайна за колко взе в8-цата ?

 

Поздрави

Благодаря! Не е тайна, 20 хил :)

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на какви цени си намираш модулите за ретрофита си помислих, че си взел колата макс за 9000лв от някой който не е знаел какво продава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на какви цени си намираш модулите за ретрофита си помислих, че си взел колата макс за 9000лв от някой който не е знаел какво продава [emoji4]

Това трудно може да стане. За 9 по-скоро ще искат да се оттърват от нея. Под 14-15 читава няма. Или ако има ще плаче за пълно обслужване на каквото ти дойде на ум :D

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Аз също се интересувам от темата, имам всичко, Gateway, MMI Main Unit, Radio Unit,  Дисплей, Централната конзола с джойстика. От старата имам Bluetooth  и парктроник отпед и отзад, навигация, AUX, ще тръгне ли всичко с ММI High,  Plug and Play, и да остане само CP-то да се премахне. Имам и кабелите. Моля някой запознат да сподели.Трябва ли да се местят пинове? Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...